Nauczyciele na studniówkach 2023

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze – uczniowie ostatnich klas szkół średnich bawią się na balach maturalnych, korzystając z ostatnich wolnych chwil przed mającą niebawem nadejść intensywną nauką do majowego egzaminu dojrzałości.

W sieci pojawia się w tym okresie wiele filmików ze studniówek – zarówno nagrań z klasycznie odtańczonych polonezów, jak i luźnej zabawy już po oficjalnej części imprezy. Jak się jednak okazuje, największą furorę na parkiecie nie robią wcale maturzyści, ale zaproszeni na studniówki nauczyciele, którzy często potrafią bawić się na nich nawet lepiej niż sami uczniowie.  

W ubiegłym tygodniu sieć obiegł filmik z dyrektorką IX LO w Sosnowcu – Eweliną Stasik, która na balu maturalnym odtańczyła niezwykle popularną w mediach społecznościowych choreografię, znaną z serialu Netflixa pt. „Wenesday”. Kilka dni później uczniów zaskoczyli dwaj księża. Pierwszy z nich na studniówce w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie, ubrany w sutannę, stawał na głowie, tańcząc breakdance’a. Drugi, czyli znany z TikToka padre.adriano, roztańczył się na maturalnej imprezie tak bardzo, że... złamał nogę! Jednak to wcale nie ostatnie przypadki świetnej zabawy w wykonaniu pedagogów...

Dyrektorka szaleje z uczniem na parkiecie

Ostatnio na TikToku wybił się również filmik z ubiegłorocznej studniówki, na którym możemy zobaczyć kolejną dyrektorkę szkoły, szalejącą z uczniem na parkiecie. Kobieta zachwyciła internautów tanecznymi umiejętnościami, dystansem i luźnym podejściem do imprezy, a także swoim szykownym wyglądem. Wielu oczarował również szarmancki maturzysta, który po odtańczeniu piosenki, podziękował pani dyrektor za wspólną zabawę, całując ją w rękę.

@mateuszripa Pozdrawiam panią dyrektor #studniówka #dance #teacher Dzieki @tiktok ♬ dźwięk oryginalny - ripcia


Do serwisu społecznościowego film wrzucił ten sam uczeń, który porwał nauczycielkę do tańca. Swój materiał opatrzył pozdrowieniami dla pani dyrektor. Film stał się viralem – zdobył prawie 2 miliony wyświetleń i pojawiło się pod nim aż 3 tysiące komentarzy. Większość komentujących była zauroczona tanecznym pokazem dyrektorki:

  • „Ta dyrektorka wygląda lepiej od moich koleżanek z klasy XDD” – tojatymek_,
  • „ale widać, że Pani dyrektor umie się ruszać” – klaudiajagodzinska,
  • „Dawno nie widziałam żeby ktoś tak dobrze tańczył” – juliaripa
  • „Pani dyrektor to ewidentnie gwiazda waszej studniówki” – barbarka_art.

Nie zabrakło też zachwytów nad młodym tancerzem:

  • „Jak na młodego chłopaka to świetnie sobie radzi i doskonale prowadzi. Jak dla mnie bomba... facet który potrafi poprowadzić partnerkę w tańcu to skarb” – by_marta,
  • „Mało który chłopak potrafi tak tańczyć” – xmrs_dominika,
  • „jedyne czego potrzebuję to takiego partnera na studniówke i wesele XD” – _magdawaligora_,
  • „ojjj młodzieży... szacun! O takich tancerzy to już nie łatwo” – silesiantwins.

oprac. Joanna Cwynar

 

Rozwiąż nasze quizy:

Weekendowy QUIZ z fauny. Mało kto zdobędzie 15/20

Trudny QUIZ ortograficzny. Zdania z Ogólnopolskich Dyktand. Dasz radę?

QUIZ na środę. Pamiętasz seriale dla młodzieży z lat 80. i 90.?