Sprawozdanie

  Dnia 20 października 2018 roku wraz z klasą byłam w kinie na filmie pt ,,Dywizjon 303''.  Jest to dramat wojenny oparty na faktach autentycznych, opisuje wojnę o Anglię.  Reżyserem tego filmu jest David Blair.

 W tej projekcji przedstawiona jest etapami bitwa wietrzna o Anglię, która wybuchła w 1940 roku. Do starcia doszło pomiędzy niemiecką a brytyjską armią. Nieufność Brytyjczyków musiała ustąpić wielkiemu szacunkowi jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstał Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Polskim pilotom udało się postrzelić aż 120 niemieckich samolotów. W filmie jednak nie jest przedstawiona sama bitwa, pokazane jest również codzienne życie takich walczących, którzy mimo ogromnych trudności, niepokoju oraz serca w gardle umieli też się cieszyć chwilą i świętować po każdym zwycięstwie.

  Według mnie ten film zasługuje na jak największe uznanie, potrafi wywołać ogromne emocje i potrafi wczuć nam się w rolę uczestnika tej bitwy. Bardzo polecam ten film i z pewnością jeszcze kiedyś chciałabym go obejrzeć.

 

 

 

Dokładnie to sprawozdanie znajduje się również na Brainly, zostało napisane przeze mnie.