Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić test diagnostyczny od 3 do 16 marca br., z zachowaniem podobnych wytycznych bezpieczeństwa, jak na ubiegłorocznych egzaminach.

Materiały do "próbnej matury" dostępne online

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do egzaminu z informatyki, nagrania do egzaminu z historii muzyki, zostaną w pierwszej kolejności udostępnione dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE przeznaczonych dla dyrektorów szkół.

Materiały te zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, odpowiednio o godz. 9:00 lub 14:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole.

Ważne: Wynik egzaminu ma mieć charakter wyłącznie informacyjny, Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen z przedmiotów na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu. Egzaminy maturalne w tym roku szkolnym mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja.

Poniżej arkusze maturalne:

Język polski poziom podstawowy. Arkusz CKE nr 1 (kliknij, żeby zobaczyć)

Język polski poziom podstawowy. Arkusz CKE nr 2 - Wypracowanie (kliknij, żeby zobaczyć)

Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE (kliknij, żeby zobaczyć)

Matematyka - karta odpowiedzi (kliknij, żeby zobaczyć)

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym i harmonogram testów z poszczególnych przedmiotów dostępne są na stronach internetowych CKE (kliknij!) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

- informatory o egzaminie maturalnym zawierające przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami oraz aneksy do informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021 

- arkusze próbne matury, arkusze pokazowe

- zbiory zadań do egzaminu maturalnego – zorganizowane wg działów, ze szczegółowymi wyjaśnieniami, doskonałe do powtórek

- filmy dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego, chemii i biologii

- materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego

- materiały dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego

- materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego

- zbiory zadań z matematyki

- 76 filmów dotyczących różnych zagadnień z matematyki

- arkusze egzaminacyjne z lat 2015–2020.

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1592993687-1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre (1)