Our Future Foundation to organizacja polskich studentów zagranicznych uczelni, której misją jest wyrównywanie szans, poprzez wsparcie osób z nieuprzywilejowanych środowisk w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie. Programy stypendialne i mentoringowe, organizowane przez Fundację, co roku pomagają dziesiątkom uczniów w rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i w realizacji ich marzeń.

W zeszłym roku ponad 500 licealistów zgłosiło się do udziału w programie. W tym roku Rada Fundacji wyłoni 60 finalistów, z których na następnym etapie rekrutacji wybierze 25 laureatów. Fundacja weźmie pod uwagę osiągnięcia uczniów, ich wyniki edukacyjne i pasje. 

- Poprzez program stypendialny chcemy dać młodym ludziom szansę na spełnienie marzeń edukacyjnych, nieważne skąd pochodzą i jaka jest sytuacja finansowa ich rodzin. Niestety, nierówności w dostępie do edukacji wciąż są widoczne w naszym kraju, przez co najbardziej cierpi młodzież z obszarów wiejskich. Po raz drugi wspieramy także walczącą Ukrainę. Nasze stypendium jest otwarte zarówno dla Ukraińców uczących się w Polsce, jak i tych którzy pozostali w ojczyźnie — powiedział Kamil Maksymilian Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation. 

Laureaci otrzymają wsparcie w wyborze ścieżki rozwoju i pomoc w przygotowaniu do długiego procesu rekrutacyjnego. Fundacja pomaga uczniom w zdobyciu funduszy na opłacenie studiów, a także zapewnia wsparcie finansowe w zakresie zakupu pomocy naukowych i egzaminów wstępnych na studia. Każdy ze zwycięzców zostanie też objęty opieką mentora, który sam uczęszcza na zagraniczny uniwersytet. Wśród mentorów znajdą się studenci takich uczelni jak Stanford, Oxford, Cambridge, MIT czy LSE. 

Ponadto wyłonieni laureaci wezmą udział w tygodniowym Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach, gdzie będą mieli możliwość spędzenia czasu zarówno we własnym gronie, jak i poznania swoich mentorów. Opiekunowie będą prowadzić warsztaty i przygotowywać zwycięzców do wyzwań, jakie stawiać przed nimi będą zachodnie uniwersytety. Zeszłoroczni laureaci studiują dzisiaj m.in. na Yale, University of Pennsylvania czy Sapienza University. 

- Zawsze marzyłam o edukacji w Stanach Zjednoczonych, ale przygotowanie się do studiów i  przejście całego procesu rekrutacyjnego wydawało mi się abstrakcyjne. Dzięki wsparciu mojej mentorki Magdy, która studiowała na New York University, przełamałam jednak własne bariery i dostałam się na świetną uczelnię. W tym roku będę mentorką Fundacji i dam z siebie wszystko, by pokazać licealistom, że stoją przed wielką szansą i mają przed sobą otwarty cały świat – powiedziała Natalia Kłosowska, studentka na University of Pennsylvania i zeszłoroczna stypendystka. 

Our Future Foundation ma już pięcioletnie doświadczenie we wspieraniu uzdolnionej młodzieży. Do tej pory Fundacji udało się pomóc już ponad 200 młodym Polakom, którzy dzięki wsparciu mentorów oraz ciężkiej pracy rozpoczęli naukę na wymarzonych uczelniach. Owocem działań Fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Zgłoszenia do Programu Stypendialnego będą otwarte do 12 marca na stronie Fundacji.