„Łatwa matma”:

• Daje solidne fundamenty

• Jest dla każdego, kto sądzi, że nie da się zrozumieć, a tym bardziej wytłumaczyć komuś matematyki

• Eliminuje niechęć i frustrację

• Jest idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dla młodzieży i dorosłych

Wielu uczniów nie potrafi poradzić sobie z zadaniami i wzorami. Autorki „Łatwej matmy” tłumaczą, dlaczego program nauczania matematyki stanowi taki problem i pokazują, jak ten problem wyeliminować. Dzięki tej książce nie trzeba być orłem z matmy, żeby pomóc dziecku! Wszystko opiera się na wypróbowanych metodach nauczania, w których kluczową rolę odgrywa pobudzanie do aktywnego myślenia i uczestnictwa, a przede wszystkim: chęć dociekania. Dzięki temu wiedza sama wchodzi do głowy!

Nauczycielki matematyki nie kryją entuzjazmu: „Książka jest genialna. Po otrzymaniu tak logicznych wskazówek entuzjazm do nauki matematyki pojawia się automatycznie”. „Po przeczytaniu książki zupełnie inaczej patrzę na uczniów i wiem, jak im pomóc”.

„Łatwa matma” napisana jest w przystępny sposób. Przy każdym temacie znajdują się proste do zrozumienia przykłady. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, żeby pozbyć się problemów z matmą – raz na zawsze. 

„Łatwa matma” była jednym z największych norweskich bestsellerów 2017 roku.

O autorkach:

Elin Natås pokonała dysleksję i poważne problemy z przyswajaniem wiedzy.  Dziś pracuje jako nauczycielka i korepetytorka dzieci, które mają kłopoty z nauką. W ciągu dwudziestu lat pomogła setkom dzieci zrozumieć matematykę za pomocą metody, która dla niej samej okazała się przełomowa.

Anne Lene Johnsen pracuje z dziećmi i dorosłymi, którzy potrzebują edukacji „skrojonej na miarę”. Ma wykształcenie ekonomiczne i psychologiczne i tytuł doktora psychologii kognitywnej i społecznej.

Wydawnictwo: Marginesy