Co będzie nadawane w TVP Nauka?

Kanał TVP Nauka ma mieć profil edukacyjny i popularnonaukowy. Będzie można na nim oglądać audycje związane z technologią, naukami matematyczno-przyrodniczymi i społecznymi, transmisje dotyczące ważnych wydarzeń naukowych, filmy dokumentalne, publicystykę, poradniki, a także teleturniej dotyczący wiedzy. Szczególny nacisk zostanie położony na promowanie zdobyczy i możliwości polskiej myśli technicznej oraz polskiej nauki.

Kanał jest skierowany w szczególności do młodych widzów, dlatego poruszane w nim zagadnienia mają być podawane w przystępnej formie. TVP Nauka będzie działała co najmniej 17 godzin na dobę i zostanie zharmonizowana z dostępnym już od jakiegoś czasu serwisem internetowym nauka.tvp.pl. Dyrektorem nowego kanału jest Robert Szaj.

Przeczytaj również: Zabawy na trzepaku i z kluczem na szyi. Jak wyglądały wakacje w PRL-u?

Od kiedy kanał TVP Nauka będzie nadawany?

Kanał TVP Nauka ma być nadawany od 3 października 2022 roku. Pierwsza, pilotażowa audycja odbędzie się jednak wcześniej — już 12 sierpnia o godz. 20 z okazji Nocy Perseidów. Podczas tej audycji widzowie będą mogli oglądać na żywo „spadające gwiazdy” transmitowane z Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach.

Czy kanał TVP Nauka będzie dostępny dla wszystkich?

Nowy kanał edukacyjny ma być nadawany naziemnie i bezpłatnie. Jego stworzenie i uruchomienie kosztowało 40 mln zł. 

 

Rozwiąż nasze quizy:

QUIZ ortograficzny. Czy wiesz, jak zapisać te rzadko używane wyrazy?

Bardzo trudny QUIZ z wiedzy ogólnej. Nieliczni zdobywają 100 proc.

QUIZ: Byłeś uczniem w PRL? Z łatwością odpowiesz na te pytania, choć przy 9. może być różnie