Światowa premiera musicalu „Romeo i Julia” na podstawie sztuki Williama Szekspira odbył się 8 października 2004 roku w warszawskiej hali Torwar.
Autorem muzyki do spektaklu jest Janusz Stokłosa, teksty piosenek napisał Jan Warmer, a Janusz Józefowicz jest autorem libretta, choreografii i reżyserii. Musical „Romeo i Julia” zapowiadał się jako niezwykłe, niespodziewane w Polsce, ogromne przedsięwzięcie. Na scenie można było spotkać znanych wykonawców i nowe talenty wyłonione spośród kilku tysięcy uzdolnionych, młodych ludzi, podczas castingów organizowanych na terenie całego kraju. „Romeo i Julia” jest naprawdę pięknym widowiskiem przystosowanym do młodego odbiorcy.
Najsilniejszym punktem spektaklu jest muzyka, szczególnie utwór „Przebacz mi” (śpiewa: Krzysztof Rymszewicz, muzyka: Janusz Stokłosa, słowa: Jan Warmer) oraz „Boję się” (śpiewa: Zofia Nowakowska, reszta jw.).
Dzięki temu, że premiera odbyła się na Torwarze, czyli miejscu o dużej powierzchni, zupełnie wspaniale wyglądały różne efekty specjalne, np.: padający deszcz. Był to chyba jeden z lepszych efektów zrobionych na potrzebę musicalu.
Tematem spektaklu jest miłość dwojga młodych ludzi, nieumiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych. To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb.
Myślę, że ta historia zawsze wzruszała, wzrusza i będzie wzruszała ludzi, a więc osobiście zachęcam do obejrzenia musicalu „Romeo i Julia”. Spektakl daje dużo do myślenia, a także powody do uronienia łez.
NikitA93
Użytkownik
Punkty rankingowe:
Zdobyte odznaki:
0NikitA93
Użytkownik