Opracowania Zdalnych Lekcji

W sekcji artykułów na stronie Opracowania.pl znajdziecie podzielone na dni zbiory  zdalnych lekcji proponowanych przez MEN (kliknij tutaj, żeby do nich przejść!). Znajdują się tam linki odsyłające do zwięzłych opracowań tematów przerabianych w szkole. W czasie pandemii koronawirusa nauka biologii, chemii, matematyki czy języka polskiego może wydawać się trudniejsza, szczególnie w zdalniej formie, gdzie nie można dopytać nauczyciela lub poprosić o pomoc kolegę. Dlatego warto robić sobie powtórki -przeczytać opracowanie, pouczyć się zestawu fiszek i sprawdzić w teście, jak dobrze opanowaliście wiedzę. Dodatkowo w dziale "Matematyka" oprócz wytłumaczenia danego zagadnienia, znajdziecie przykładowe zadania rozwiązane krok po kroku. Możecie więc od razu podejść do ćwiczeń i sprawdzić się w danym temacie.

Trzy kroki do sukcesu 

Tematy w serwisie Opracowania.pl opierają się o system trzech kroków, który pozwala na szybszą i trwalszą naukę.

Krok 1: Przyswójcie wiedzę. Opracowanie to zwięzłe przedstawienie tematu, podkreślone najważniejsze wydarzenia i postacie. Często zilustrowane praktycznymi mapami, wykresami czy tabelami. W opracowaniach znajdziesz też wytłumaczenie zadań matematycznych i obliczenia krok po kroku - korepetycje staną się zbędne!

Krok 2: Utrwalcie wiadomości. Fiszki — to sprawdzony i lubiany sposób na utrwalenie wiadomości z opracowania. Możecie skorzystać z gotowych fiszek przygotowanych przez redakcję i uczyć się sami lub ze znajomymi! Oznaczcie wszystkie pytania jako “umiem” i przejdźcie do następnego etapu. To za mało? Możecie stworzyć w serwisie Opracowania.pl własny, pasujący do tematu zestaw i uczyć się z niego w aplikacji Omnibus (kliknij tutaj, żeby pobrać darmową aplikację na telefon ze sklepu Google Play) — to bardzo proste, szczególnie, że logujecie się tym samym kontem w serwisie i w aplikacji, dodatkowo macie tam zapisane swoje postępy!

Krok 3: Sprawdźcie się. Testy wiedzy w quizowej formule pozwolą wam szybko sprawdzić przyswojone wiadomości. Opierają się na tych samych pytaniach, które utrwaliście ucząc się fiszek. Możecie też stworzyć test z własnymi pytaniami. Czy uda wam się osiągnąć 100%?