Uczniowie, ze względu na pandemię koronawirusa napiszą egzaminy w reżimie sanitarnym, zgodnie z harmonogramem CKE w dniach od 17 do 19 marca. Testy rozpoczną się egzaminem z języka polskiego. Następnego dnia odbędzie się test z matematyki, dzień później ósmoklasiści spróbują swoich sił podczas pisania egzaminu z języka obcego. 

Zmiany w tegorocznych próbnych egzaminach ósmoklasisty

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, uczniowie będą pisać egzaminy w innym zakresie niż w latach 2019 - 2020. Powstały nowe wymagania egzaminacyjne, które różnią się od tych, zapisanych w podstawie programowej. Każdy egzamin będzie miał o 5 punktów mniej niż w poprzednich latach. Zmniejszył się także obowiązkowy zakres m.in. lektur, działów matematycznych oraz biegłości w językach obcych nowożytnych na poziomie A2.

Centralna Komisja Edukacyjna udostępniła także wytyczne, które mówią o tym, w jaki sposób próbne egzaminy będą się odbywały, uwzględniając reżim sanitarny. Każdy uczeń przystępujący do testu musi być zdrowy oraz nie może być objęty kwarantanną. Należy zaopatrzyć się we własną wodę oraz przynieść ze sobą tylko niezbędne rzeczy. Maseczkę ochronną można zdjąć na czas pisania egzaminu, gdy wszyscy na sali pozajmują miejsca przy stolikach. Całą listę wytycznych można znaleźć tutaj.

CKE zastrzega, że jest to jedynie egzamin informujący, który ma dać szansę sprawdzić uczniom stan swojej wiedzy. Test ma zdiagnozować materiał, który sprawia problem i dać szansę na dopracowanie niejasnych zagadnień do czasu oficjalnego egzaminu. Wystawianie ocen z wyników egzaminów jest nieuzasadnione. Egzamin próbny nie jest obowiązkowy. Część dyrektorów szkół zdecydowała, że w placówkach, którymi zarządzają, odbędzie się on w formie zdalnej.

Tutaj będziemy udostępniać arkusze:

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - język polski

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - matematyka

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - język angielski

Przydatne informacje dodatkowe:

Wszelkie informacje o przebiegu i harmonogramach egzaminów ósmoklasisty można znaleźć na oficjalnej stronie CKE (sprawdź tutaj!). Oprócz tego strona oferuje arkusze egzaminacyjne, materiały dodatkowe oraz informatory. Poniżej znajdziecie linki bezpośrednio do przydatnych treści:

- Ogólne informacje o przebiegu egzaminów

- Informatory o egzaminach ósmoklasisty

- Arkusze z poprzednich lat 

- Harmonogram, komunikaty i informacje

- Wyniki i sprawozdania

- Materiały dodatkowe (arkusze pokazowe i próbne, zestawy zadań powtórkowych, filmy o egzaminie ósmoklasisty)

Łatwiejsza nauka z aplikacją Omnibus!

Aplikacja Omnibus to idealna pomoc w czasie powtórek. Można skorzystać za darmo z opracowań ze wszystkich potrzebnych przedmiotów, które pojawią się na egzaminie ósmoklasisty. W aplikacji dostępne są również fiszki, które utrwalą zdobytą wiedzę i testy z danego działu, umożliwiające sprawdzenie postępów. W wolnych chwilach można wziąć udział w Olimpiadach na różne tematy szkolne i rozrywkowe. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android w sklepie Google Play - skorzystaj już teraz!

 

Ucz się z aplikacją Omnibus
Pobierz apkę ;)