Wejście na rynek SEO

Swoją pierwszą współpracę, w zakresie pozycjonowania firma nawiązała w 2007 roku. Od tego czasu sukcesywnie poszerzała zespół specjalistów i partnerów biznesowych. Dziś Grupa iCEA to największy dział techniczny SEO w Polsce, który oferuje swoim klientom wielopoziomowe podejście do biznesu w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Poszerzenie oferty i budowa ekosystemu

Dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, w obszarze pozycjonowania, iCEA osiągnęła stabilny rozwój. W 2017 roku firma poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu dla e-commerce. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Wszystkie spółki pod jedną marką 

Prawdziwy przełom, podyktowany prężnym rozwojem, nastąpił w 2021 roku, gdy firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300 osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne. 

Obecnie dynamicznie działamy nie tylko w Europie, ale także w USA i Indiach. Realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie ‒ tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Grupa iCEA dzisiaj

Pozycjonowanie stron internetowych to obszar, w którym specjalizuje się Grupa iCEA. Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie, działając w Polsce i za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zza granicy. 

Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju – mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Najwięksi klienci

Grupa iCEA realizuje strategie, które bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży i zysków z e-commerce. Średni zwrot z inwestycji klientów (ROAS) z ruchu organicznego wynosi 1244%. Agencja SEO realizowała i nadal realizuje projekty dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych. 

Nagrody i osiągnięcia

W swojej dotychczasowej działalności Grupa iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej – iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych, podczas których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

 Podsumowanie

Ta historia pokazuje, że choć droga do sukcesu nie jest krótka ani łatwa, to wysiłek włożony w realizację wyznaczonych celów, zaangażowanie i pasja ludzi może zaprowadzić na szczyt. Dziś Grupa iCEA obecna jest na czterech kontynentach oferując kompleksowe usługi dla branży e-commerce oraz firm działających online. Jest to możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding.

Materiały promocyjne