Podczas warsztatów i wykładów, realizowanych według autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń, studenci eksperymentują i świetnie się bawią pod okiem doświadczonych mentorów.

Na polu czy na dworze? Studia stacjonarne

Fundacja Uniwersytet Dzieci przygotowała nową formę studiów. Zaprasza dzieci na zajęcia do parków, ogrodów botanicznych i wielu innych miejsc blisko natury. Studia będą dostępne w terenowo-pudełkowej formie dla dzieci w wieku 6-11 lat z Krakowa, Wrocławia i Warszawy.

Na studentów czekają trzy bloki tematyczne: CZŁOWIEK, KOSMOS I PRZYRODA. Jesienią i wiosną zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu, w zimie - w domowych warunkach przy wsparciu pudełka edukacyjnego i spotkań online z naukowcem. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Uniwersytetu Dzieci (kliknij!)

Rekrutacja na całą Polskę! Studia zdalne

Po raz pierwszy na zajęcia Uniwersytetu Dzieci mogą zapisać się dzieci z całej Polski (i nie tylko!).

Uniwersytet Dzieci w Domu to innowacyjny program studiów dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, który umożliwia odkrywanie świata nauki we własnym pokoju. Młodsi studenci (6-11) realizują program wraz z pudełkiem edukacyjnym, którego tematyka pogłębiana jest na spotkaniu online z naukowcem. Zajęcia starszych studentów (12-16) przypominają prawdziwe studiowanie! Młodzież spotyka się na seminariach i wykładach online ze specjalistą w wybranej przez studenta dziedziny nauki. 

Bezpłatny cykl wykładów dla dzieci 

W jaki sposób mówią zwierzęta i czy da się samemu połaskotać? Fundacja przygotowała otwarte wykłady online dla dzieci i młodzieży. Spotkania prowadzą naukowcy i eksperci Uniwersytetu Dzieci, którzy podzielą się wiedzą z takich dziedzin jak: astronomia, neuronauka, biologia, astrobiologia czy media oraz odpowiedzą na pytania słuchaczy. Plan spotkań możesz zobaczyć tutaj.

Jak zapisać się na studia?

Instrukcje krok po kroku znajdziesz na stronie rekrutacyjnej Fundacji Uniwersytet Dzieci.