Podczas warsztatów i wykładów, realizowanych według autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń, studenci eksperymentują i świetnie się bawią pod okiem doświadczonych mentorów.

Na polu czy na dworze? Studia stacjonarne

Fundacja Uniwersytet Dzieci przygotowała nową formę studiów. Zaprasza dzieci na zajęcia do parków, ogrodów botanicznych i wielu innych miejsc blisko natury. Studia będą dostępne w terenowo-pudełkowej formie dla dzieci w wieku 6-11 lat z Krakowa, Wrocławia i Warszawy.

Na studentów czekają trzy bloki tematyczne: CZŁOWIEK, KOSMOS I PRZYRODA. Jesienią i wiosną zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu, w zimie - w domowych warunkach przy wsparciu pudełka edukacyjnego i spotkań online z naukowcem. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Uniwersytetu Dzieci (kliknij!)

Rekrutacja na całą Polskę! Studia zdalne

Po raz pierwszy na zajęcia Uniwersytetu Dzieci mogą zapisać się dzieci z całej Polski (i nie tylko!).

Uniwersytet Dzieci w Domu to innowacyjny program studiów dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, który umożliwia odkrywanie świata nauki we własnym pokoju. Młodsi studenci (6-11) realizują program wraz z pudełkiem edukacyjnym, którego tematyka pogłębiana jest na spotkaniu online z naukowcem. Zajęcia starszych studentów (12-16) przypominają prawdziwe studiowanie! Młodzież spotyka się na seminariach i wykładach online ze specjalistą w wybranej przez studenta dziedziny nauki. 

Bezpłatny cykl wykładów dla dzieci 

W jaki sposób mówią zwierzęta i czy da się samemu połaskotać? Fundacja przygotowała otwarte wykłady online dla dzieci i młodzieży. Spotkania prowadzą naukowcy i eksperci Uniwersytetu Dzieci, którzy podzielą się wiedzą z takich dziedzin jak: astronomia, neuronauka, biologia, astrobiologia czy media oraz odpowiedzą na pytania słuchaczy. Plan spotkań możesz zobaczyć tutaj.

Jak zapisać się na studia?

Instrukcje krok po kroku znajdziesz na stronie rekrutacyjnej Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Prezentacja partnera