Matura 2021 - zmiany w egzaminach

Ze względy na trudności, wywołane pandemią koronawirusa, egzamin maturalny w tym roku będzie inny, niż w poprzednich latach. Uczniowie nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego. Część ustna z języka polskiego i angielskiego w tym roku jest nieobowiązkowa, ale mogą do niej przystąpić maturzyści, dla których ten egzamin jest potrzebny w procesie rekrutacji na studia lub dla realizacji umów międzynarodowych. Nie będzie można jednak poprawiać egzaminów ustnych, gdyż przewidziano dla nich tylko jeden termin.

Egzamin zostanie przeprowadzony w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie o wymagania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego. To oznacza, że uczniowie muszą opanować mniejszy zakres wymagań, niż ten z poprzednich lat.

Powtórki w serwisie Opracowania.pl

Pod tym linkiem znajdziecie w tym miesiącu materiały, które dobrze powtórzyć sobie przed maturą. 

Powtórka do matury z j. polskiego (kliknij!)

Powtórka do matury z historii (kliknij!)

Powtórka do matury z matematyki (kliknij!)

Powtórka do matury z angielskiego (kliknij!)

Powtórka do matury z biologii (kliknij!)

Powtórka do matury z historii (kliknij!)

Rozpocznij naukę od powtórki z lektur!

Więcej powtórek w aplikacji Omnibus

Więcej powtórek możesz  znajdziecie w aplikacji Omnibus w olimpiadach, które przygotowaliśmy dla was przed maturą. Wystarczy pobrać apkę i spróbować swoich sił, rywalizując z uczniami z całej Polski. Do 4 maja znajdziecie tam olimpiady z każdej epoki literackiej, która może pojawić się na egzaminie. Możecie powtarzać materiał, zdobywać odznaczenia i walczyć o medale. To również dobre miejsce na znalezienie materiałów z innych przedmiotów. 

Pobierz apkę Omnibus

Omnibus Polski