Rodzice stoją przed trudnym wyborem, jaki dotyczy zakup odpowiedniego materaca. Niestety dziecko nie wytłumaczy swoim opiekunom czy jest mu wygodnie, czy nie bolą go plecy lub drętwieją nóżki. Dlatego właśnie rolą rodzica jest zakup idealnego materaca dla swojej pociechy. Czym zatem kierować się podczas zakupu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Aby poznać odpowiedź na te pytania, warto zapoznać się przed zakupem z podstawowymi parametrami produktu.

Jak wybrać idealny materac dla dziecka?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego został uszyty materac. Powinien być on najwyższej jakości, tak aby był przyjemny w dotyku dla malucha. Co jeszcze powinno się wiedzieć?

  • dopasowany do wagi, wieku oraz stanu zdrowia dziecka

Materace dla noworodka różnią się od materacy dla starszej pociechy. Zatem uwzględniając takie czynniki jak waga oraz wiek powinno się dopasować idealny materac pod dziecko. Dopasowanie jego twardości jest kolejnym ważnym elementem, gdyż za twardy lub za miękki materac może powodować dyskomfort u dziecka.

jak-wybrac-idealny-materac-dla-dziecka

  • jakość oraz rodzaj tworzywa

Warto wiedzieć, z jakiego tworzywa został stworzony materac. Powinno się unikać produktów, które nie posiadają niezbędnych atestów i certyfikatów bezpieczeństwa. Można zdecydować się na zakup materaca firmy Hilding, które posiadają w swoim asortymencie wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. Unikać należy także materaców wypełnionych materiałem, na którym może tworzyć się w przyszłości pleśń – powodując tym samym zagrożenie dla zdrowia malucha. Wśród tworzyć można wybrać m.in. materac piankowy, który odpowiednio wybrany pod dziecko, może być wygodny, trwały, a jednocześnie niezbyt drogi.

  • łatwy do czyszczenia

Z racji tego, że materac dla dziecka jest jednym z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia sypialni, co wiąże się to z powstawaniem różnego rodzaju plam oraz zabrudzeń. Utrzymywanie go w czystości jest bardzo ważne, gdyż brudny materac zagraża zdrowiu malucha. Warto więc zastanowić się nad zakupem materaca z zdejmowalnym pokrowcem, tak aby w każdej chwili można było go wyprać.

Gdzie kupić idealny materac dla dziecka?

Oczywiście do wyboru są sklepy online, gdzie znajduje się szeroki wybór materacyków dla dzieci. Korzystając z Internetu, można łatwo oraz szybko wybrać odpowiedni materac z dostawą wprost do domu. Jednak warto zastanowić się także nad zakupem w sklepie stacjonarnym, gdzie doświadczony sprzedawca może właściwie doradzić podczas zakupu materaca. Warto także, zapoznać się z polecanymi sklepami, gdzie przywiązuje się dużą wagę do jakości tego typu produktu. Jednym z odpowiednich miejsc do wyboru może być zakup materaca w Wałbrzychu, firmy, która od lat specjalizuje się w tego typu asortymencie. Ostatecznie nieważne jednak jakie miejsce zakupu zostanie wybrane, byle firma zajmująca się sprzedażą materacy dla dzieci była solidna i sprawdzona, cel zakupu powinien być jeden – materac ma być wygodny, bezpieczny oraz zapewniający komfort dla malucha podczas pierwszych lat jego życia.

gdzie-kupic-idealny-materac-dla-dziecka

materiały promocyjne