Nemeczek: mały, dzielny, odważny, wrażliwy, bahaterski, jasnowłosy chłopczyk o dobrym sercu i bohaterskich czynach. Wielkie serce dla innych i dla swej małej ojczyzny ( Plac Broni - plac zabaw). Umie kochać i nie poddaje się. Robi wszystko dla swej ojczyzny

Boka: mądry, dzielny, poważny, chłopiec o dobrymm sercu, zawsze długo się zastanawia nad tym co powie i wszystko co powie jest bardzo mądre i zrozumiałe. Chłopiec o dobrym i poważnym charakterze. Dba o swą ojczyzne i umię dobrze i rozsądnie dyrygować.

Ferii Acz: silny, poważny, zawsze gotowy do walki. Podobny charakter do Boki tylko trochę słabszy, lecz silniejszy...

Bracia Pastorowie: silni, niemądrzy, gotowi do walki na każdą porę, brutalni, lecz mają w sobie chociaż kawałeczek skruchy, której nie używali. Charakter podobny do charakteru wielkiego wielkoluda.

Czonakosz: lubi gwizdać, codziennie gwiżdże po kilkadziesiąt razy, pomocny i silny. Umie zadbać o dobro dla innych, odważny.

Najważniejsi bohaterowie: Nemeczek, Boka, Ferii Acz, Bracia Pastorowie, Czonakosz itp. - najważniejsi bohaterowie

Wszyscy Ci bohaterowie mają charakter wojowniczy, chociaż mały, jasnowłosy Nemeczek... jest odważny i broni swoją ojczyzne. Zmarł za tak prawde mówiąc za plac zabaw, który i tak byłby zniszczony przez budowaną kamienice. Nemeczek jest głównym bohaterem tej książki pt. ,,Chłopcy z Placu Broni".

Mam nadzieje, że przeczytaliście już tą ksiązkę, a jak nie to zachęcam do jej przyczytania.