brać (wziąć) górę - zdobywać przewagę, zwyciężać, dominować: Przez chwilę usiłował pozostać w miejscu, nie ruszając ręką ani nogą, ale już za moment górę wzięły emocje i pobiegł przed siebie, rozpaczliwie krzycząc wniebogłosy.
być górą - być zwycięzcą, zwyciężyć; mieć przewagę, dominować: Widzisz, ty masz syrenkę, a ja dużego fiata. I co? I to ja mam lepszy samochód, i to ja jestem górą!
leżeć do góry brzuchem BRZUCH
patrzeć (spoglądać) na kogoś (coś) z góry (też: traktować kogoś [coś] z góry) - traktować kogoś z wyższością; zachowywać się wobec kogoś w sposób protekcjonalny: Czesław miał już po dziurki w nosie zachowania Mariana, a już do białej gorączki doprowadzało go to, że ten facet miał zwyczaj patrzenia na wszystkich z góry.
przewracać (przewrócić, wywracać, wywrócić) coś do góry nogami NOGI
To ci się przyda
Nie znalazłeś tego, czego szukasz na Bryku?
Jest tutaj pełno osób, które moga Ci pomóc!
Zadaj pytanie i otrzymaj szybką odpowiedź.
Polecamy na dziś
Prywatność. Polityka prywatności. Ustawienia preferencji. Copyright: INTERIA.PL 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone.