Bardzo ciekawe sprzęty znajdziemy w ofercie marki Philips. Już na pierwszy rzut oka łatwo zauważyć, że możemy wybierać spośród telewizorów OLED oraz LED. Który telewizor będzie lepszym rozwiązaniem, także biorąc pod uwagę najbliższą przyszłość? Pora przyjrzeć się bliżej rozwinięciu tych skrótów i zdecydować!

LED i OLED - co to jest i czym się różnią?

Skróty te odnoszą się do konstrukcji matrycy. To najważniejszy element telewizora, który decyduje o tym, jak wyświetlany jest obraz na ekranie, a zatem - bezpośrednio przekłada się na wrażenia wizualne użytkowników. Warto więc poświęcić czas na zrozumienie tego, czym się różni LED od OLED i zdecydować na optymalne rozwiązanie.

Od razu można zauważyć, że telewizory OLED są droższe niż modele LED. Wynika to z tego, że technologia OLED jest bardziej innowacyjnym, nowszym rozwiązaniem, a przez to droższym w produkcji. Czy warto dopłacać? Zaraz się przekonamy!

Telewizory LED swoją nazwę wzięły od skrótu oznaczającego light-emitting diode, czyli diody emitujące światło. Są one używane do podświetlenia matrycy.

W starszej konstrukcji, LCD, zamiast diod używana była lampa fluorescencyjna z zimną katodą.

Warto podkreślić, że między technologią LED a OLED możemy znaleźć rozwiązania pośrednie oferowane przez niektórych producentów, jednak nie będziemy się na nich skupiać w tym artykule. W dużym skrócie - to udoskonalona technologia LED, która pozwala uzyskać lepszej jakości, czyste kolory dzięki modyfikacji wiązki światła pochodzącego od diod.

Pora przejść do OLED, a to prawdziwa rewolucja! Skrót oznacza organic light-emitting diode. Są więc to organiczne diody elektroluminescencyjne. Co to w praktyce oznacza? Że wyświetlacz nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia, a samoświecące piksele zapewniają doskonały kontrast barw, którego nie da się osiągnąć w innej technologii.

Pełna, nasycona czerń i czysta, przejrzysta biel? Takie wrażenia wizualne zapewni tylko technologia OLED! Dostrzeżemy różnicę zwłaszcza w grach, filmach przyrodniczych czy materiałach podróżniczych.

Fani gamingu docenią dodatkowo telewizory OLED za ich krótki czas reakcji - co sprawia, że akcja na ekranie będzie wartka, a przy tym - płynna.

Czy OLED ma w ogóle wady? Największą jest zdecydowanie cena. Dlatego producenci szukają rozwiązań wspierających jakość obrazów, które można wykorzystać w telewizorach LED, by prezentowane kolory były bardziej naturalne, a szczegóły - lepiej dostrzegalne.

Nic jednak nie zastąpi doskonałych efektów i odwzorowania najdrobniejszych szczegółów, jakie oferuje technologia OLED.

OLED czy LED w telewizorach Philips - co wybrać?

Gdy znamy już różnicę między obiema technologiami, czas zdecydować, która lepiej sprawdzi się u nas! W ofercie marki Philips znajdziemy ciekawe modele zarówno LED, jak i OLED. Warto dokładnie wczytać się w specyfikację techniczną, by rozważyć inne aspekty sprzętów przed podjęciem finalnej decyzji. Telewizory OLED będą dobrą inwestycją na przyszłość - jeśli mamy takie możliwości budżetowe, warto się na nie zdecydować. Może się jednak okazać, że rozwiązania wspierające jakość obrazu i dźwięku proponowane przez producenta dla telewizorów LED są dla nas wystarczające - wtedy warto zdecydować się na któryś z dopracowanych modeli LED.

Telewizory Philips w sklepie MediaMarkt to wiele opcji do wyboru - dobrze zastanowić się, jakie elementy sprzętu są dla nas najważniejsze i kierować się nimi, podejmując finalną decyzję.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne