Przejdź na stronę główną Interia.pl

Napisz wypracowanie. W czym pomagają wynalazki i jakie problemy może przynieść ich używanie na co dzień. Weź pod uwagę treść książki Felix ,Net i Nika i własne doświadczenia.

Odpowiedzi (1)

SaniPL 7 dni temu

Zgłoś

Wynalazki - dobre czy złe?

Każdy człowiek na Ziemi korzysta ze wynalazków: telefon, komputer, a jak ktoś pracuje na roli to traktory. Używamy tego na co dzień, ale raczej się nie zastanawiamy, czy są one dobre, czy złe. Chce wypowiedzieć swoje zdanie w tym tekście.
Życie pokazało, że wynalazki mogą pomóc i tak samo zaszkodzić. Dobrym tego przykładem jest książka "Felix, Net i Nika: Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika. Technologia była przyjacielem głównych bohaterów, a zarazem ze nią walczyli. Pokazuje to, że wynalazki mogą być sprzymierzeńcem, jednak, jeśli trafi w złe ręce, może być dla wielu osób wrogiem.
Kolejny przykład jest ze mojego życia. Ile razy mieliśmy problem ze zadaniem, a nikt nie mógł nam wytłumaczyć? W tym przypadku pomaga nam Internet - kolejny wynalazek. Razem ze wifi może nam pomóc. Nie chodzi mi tu o ściąganie, ale o pomoc w wypracowaniach, prośba o wytłumaczenie jakiegoś tematu. W okresie pandemii możemy prowadzić zdalne nauczanie, przeczytać niektóre lektury, rozmawiać ze nauczycielem. Jednak nie zapominajmy o tym, że korzystanie ze komputera i telefonu może skutkować uzależnieniem i trwałym popsuciem wzroku, jeśli korzysta się z niego bez umiaru.
To wszystko, co chciałam powiedzieć. Podsumowując: wynalazki mogą nam pomóc, ale trzeba być z nimi ostrożny, by nie wymknęły się spod kontroli.

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Opowiadania (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.