Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul
pobierzszukać dziury w całym DZIURA
iść na całość - zaangażować się całkowicie a dane przedsięwzięcie: Kiedy okazało się, że wyprawa dojdzie do skutku, Robert poszedł na całość i w miesiąc był kondycyjnie tak sprawny, że mógłby zdobywać nawet Annapurnę.
całą gębą - naprawdę, prawdziwy: Spójrz na niego, to już gospodarz całą gębą!
całe szczęście - na szczęście. Pani Barbara Niechcicowa z powieści M. Dąbrowkiej Noce i dnie miała następujące problemy z matką, która na stare lata zamieszkała z Niechcicami w Serbinowie: "Pani Barbara zaniedbywała teraz dla matki niejedną z robót domowych, ale samą naprawdę trudno było babcię zostawić, gdyż była bardzo niespokojnego ducha. Raz zrzuciła ciężką doniczkę z kaktusem, całe szczęście, że nie na nogę, innym razem o mało nie ściągnęła sobie na głowę razem z gzymsem firanek, które chciała koniecznie zdjąć do prania, choć je właśnie tylko co po praniu zawieszono".
cały ojciec, cała matka - o kimś, kto jest podobny wyglądem lub charakterem do któregoś z rodziców: Ta nasza Zosia to cała matka, te same oczy, ta sama linia ust, nawet nosek podobnie zadarty.
cała rzecz w tym... - sedno sprawy tkwi w tym, prawda jest taka... Cała rzecz w tym, że pani Ala nie potrafi już rozmawiać z synem, więc pomoc psychologa wydaje się nieodzowna.
całymi godzinami, latami... - przez długi okres. A. Grzymała Siedlecki, autor wspomnień o wybitnych indywidualnościach okresu Młodej Polski, tak pisze o małżeństwie Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny (głównych bohaterów Wesela S. Wyspiańskiego): "(Całymi) Dniami i tygodniami, miesiącami i latami mieli o czym mówić, mieli z czego wspólnie się cieszyć i wspólnie przeżywać troski. Byli jednym z najbardziej zżytych małżeństw artystycznych, jakie znałem".
na całej linii - całkowicie, zupełnie: Nigdy się nie spodziewała, że ktoś zawiedzie mnie tak zupełnie, na całej linii.
z całych sił - bardzo mocno, z dużym zaangażowaniem: Z całych sił pragnęła stać się pomocna dla swoich najbliższych, ale oni wciąż odrzucali jej pomoc jako zbędną i niepotrzebną.
całą duszą - mocno, z dużym zaangażowaniem: Kochał ją namiętnie, całą duszą, choć wiedział, że nieprędko odwzajemni jego uczucie.
całym sercem - z wielkim zaangażowaniem: Całym sercem pragnę, żebyście na nowej drodze życia zaznali tylko szczęścia i radości.
na całego - całkowicie, zupełnie: Chciałbym wreszcie wyszaleć się na całego, stąd pomysł wyjazdu na Sylwestra w góry.
cały w skowronkach - szczęśliwy, radosny: A ty co taki cały w skowronkach? Zaliczyłeś egzamin z rachunkowości, czy co?
mieć cały dom na głowie - wykonywać większość obowiązków, kierować życiem domowym: Nie wiem, jak to się dzieje, ale choć mam już dorosłe dzieci, wciąż cały dom na mojej głowie.