na gieldzie warzywnej mozna kupic ziemniaki i marchew w workach po 3 kg lub po 15 kg.Pan Karot kupil na gieldzie lacznie 24kg tych warzyw przy czym ziemniakow kupil wiecej niz marchwi.zaplacil 25,44 zl .Ile workow ziemniakow ,a ile marchwi kupil pan Karot ? 3kg ziemniakow 0,83/kg marchwi 1,95zl/kg ,15kg ziemniakow 0,75zl/kg marchwi 1,82zl/kg

Odpowiedzi (1)

_darek_ 17.04.2020 22:17

Zgłoś

Worek 3 kg ziemniaków kosztuje 2.49 zł ( 3x0.83zł=2.49zł)
Worek 3 kg marchewki kosztuje 5.85 zł ( 3x1.95zł=5.85zł)
25.44 zł : 2 = 12.72 zł
12.72 zł : 5.85 zł = 2.17 ( worka marchwi )
12.72 zł : 2.49 zł = 5.10 ( worka ziemniaków )

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Matematyka (Pozostałe)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.