Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czy Antygona była stworzona do tego żeby umrzeć?

 

Odpowiedzi (1)

CarolYn 5 tygodni temu

Zgłoś

Czy Antygona była stworzona by umrzeć? Moim zdaniem tak, ponieważ gdy już nadeszła chwila by pożegnać się z życiem i usłyszeć to z ust władcy, była spokojna i opanowana, a jednocześnie nadal stawiała na tym, że to co zrobiła było słuszne.
Antygona miała swój system wartości i wyżej stawiała prawo boskie oraz rodzinę w przeciwieństwie do Kreona, który jako pierwsze stawiał władzę i swój autorytet zamiast rodziny i praw boskich, o których doskonale wiedział. Uważał, że zdrajcę trzeba ukarać w przeciwieństwie do prawa boskiego, które mówiło, że tak samo należy pochować bohatera jak i zdrajcę.
Ta młoda kobieta, która doświadczyła przez klątwę, którą sprowadził jej dziadek, Lajos, doświadczyła wiele cierpienia i bólu. Straciła braci, Polinejka i Eteoklesa, matkę, Jokastę i własnoręcznie wyprowadziła za mury zamku swojego ojca, Edypa, który wydłubał swoje oczy chcąc odpokutować swoje winy (popełnił kazirodctwo, żeniąc się ze swoją matką i zabił swojego ojca). Musiało to przysporzyć jej wiele cierpienia, więc koniec końców była gotowa by opuścić ten świat i zaznać ukojenia w śmierci.
W konkluzji uważam, że Antygona była stworzona by umrzeć jak i była stworzona by przyjąć wiele cierpienia to był jej los, który musiała wypełnić i dobrze o tym wiedziała, co tłumaczy jej spokój i opanowanie podczas rozmowy z Kreonem. Wiedziała, że umrze i wiedziała, że to jest los, który musi wypełnić. Była gotowa by zaznać ukojenia po wypiciu wody Letejskiej, która pomogłaby po śmierci zapomnieć o jej cierpieniu.

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Rozprawki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.