Czy w imię wierności sobie należy poświęcić wszystko, czy są jakieś granice poświęcenia?

Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu "Innego Świata" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.

Fragment:

"W baraku było pusto; tylko obok pieca siedział młody człowiek, czytając z przejęciem książkę. Jeszcze wczoraj powiedziano nam, że do brygady przyszedł z Mostowicy nowy więzień, który pójdzie z nami normalnie do pracy, skoro tylko po zagojeniu ręki skończy mu się zwolnienie. Wysokiego wzrostu, głowę miał przecież jeszcze o wiele za dużą i kanciastą, jak gdyby odłupaną z surowego kamienia. Nisko sklepione czoło zwisało krzaczastymi brwiami, zasłaniając prawie maleńkie, rozjarzone oczy, które jak dwa węgielki tonęły w puchliźnie głodowej. Dopiero niżej zaczaiło się w jego twarzy coś, co nadawało jej niezapomniany wyraz inteligencji, połączonej z jakimś szalonym, zaciętym uporem."

Odpowiedzi (1)

Pat-Klim 19.11.2019 09:50

Zgłoś

Treść Twojej pracy zależy od tego, jakie stanowisko przyjmiesz, czyli czy zgadzasz się z pytaniem czy nie. "Inny Świat" pokazuje rzeczywistość, w której człowiek nieustannie mierzy się ze śmiercią i własnymi słabościami. By przeżyć, musi dokonywać rzeczy, których w żadnych innych okolicznościach by nie zrobił.
Do napisania pracy pomoże Ci:
https://www.bryk.pl/wypracowania/jezyk-polski/wspolczesnosc/22192-inny-swiat-gustawa-herlinga-grudzinskiego.html\
https://www.bryk.pl/wypracowania/jezyk-polski/wspolczesnosc/87-rzeczywistosc-lagrowa-w-innym-swiecie-gustawa-herlinga-grudzinskiego.html
https://www.bryk.pl/wypracowania/jezyk-polski/wspolczesnosc/21100-bohaterowie-innego-swiata-gustawa-herlinga-grudzinskiego.html
Inne teksty kultury:
https://www.bryk.pl/lektury/zofia-nalkowska/granica.streszczenie-krotkie
https://www.bryk.pl/lektury/albert-camus/dzuma.streszczenie-krotkie

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Rozprawki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.