Jakie bolo pierwsze spotkanie edmunda z biala czarownica?

Odpowiedzi (1)

joanna24 08.11.2018 10:13

Zgłoś

Poniżej masz streszczenie tych rozdziałów kiedy Edmund pierwszy raz wszedł do szafy a później spotkał białą czarownice

„Edmund wchodzi do szafy”
Łucja jest zaskoczona, że nikt nie zauważył jej długiej nieobecności, rodzeństwo jednak stwierdziło, że nie było jej przez moment. Nie pomagają wyjaśnienia Łucji, nikt nie wierzy jej w zaczarowaną Narnię, Czarownicę i fauna. Nie pomogło nawet sprawdzenie szafy, uznano całą opowieść za kłamstwo. Najbardziej złośliwy był Edmund, drwił i naśmiewał się z biednej siostry.

Kolejnego dnia podczas zabawy w chowanego Łucja wchodzi do szafy, by sprawdzić, czy to wszystko naprawdę się jej przydarzyło. Po cichu, niepostrzeżenie wślizguje się za nią Edmund. Szuka i nawołuje Łucję, jednak jej nie znajduje, odkrywa za to dziwny świat, okazuje się, że Łucja miała rację. Nowe miejsce nie bardzo mu się podoba, postanawia wrócić do domu. W drodze powrotnej spotyka królową Narni.

„Ptasie mleczko”
Edmund należący do Świata Ludzi jest zagrożeniem dla królowej, dlatego próbuje zyskać jego zaufanie, stara się być miła. Częstuje go czarodziejskim napojem z flaszeczki i pozwala mu się objadać najulubieńszym przysmakiem, ptasim mleczkiem. Było to zaczarowane ptasie mleczko i kto go choć raz skosztował, chciał coraz więcej. W ten sposób Edmund dostał się we władanie czarodziejskiej mocy Czarownicy. Posłusznie zgodził się na przyprowadzenie do niej rodzeństwa i zachowanie w tajemnicy całego spotkania.

W drodze powrotnej spotkał Łucję, powracającą z obiadu u pana Tumnusa. Opowiedziała mu wszystko, co wiedziała o złej Czarownicy od fauna, Edmund jednak stwierdza, że nie należy wierzyć we wszystko, co mówią fauny. Bez przeszkód wracają do domu, Łucja jest bardzo uradowana na myśl wspólnych przygodach całej czwórki w Narni. Teraz przecież Edmund potwierdzi istnienie Narni.Czytaj więcej na https://www.bryk.pl/lektury/clive-staples-lewis/lew-czarownica-i-stara-szafa.streszczenie-szczegolowe#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Lektury (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.