Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

 

Napisz wspólczesna wersje mitu o Dedalu i Ikarze

Odpowiedzi (1)

patryk111991 22.09.2023 15:11

Zgłoś

Dedal był utalentowanym inżynierem i wynalazcą, który żył w wyniosłym mieście znanym jako Technopolis. Był uważany za geniusza w dziedzinie konstrukcji i technologii. Jednak jego talent był wykorzystywany przez okrutnego króla Minosa, który rządził Technopolis.

Minos zamknął Dedala i jego syna Ikarusa w potężnym laboratorium, gdzie mieli opracować najpotężniejszy wynalazek w historii – skrzydła, które umożliwiłyby im ucieczkę z miasta. Dedal pracował dniem i nocą nad tym projektem, wykorzystując najnowocześniejsze technologie.

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy Dedal i Ikarus wreszcie ukończyli skrzydła. Były one wykonane z lekkich materiałów kompozytowych i wyposażone w zaawansowane systemy sterowania. Dedal ostrzegł jednak Ikarusa, aby nie podnosił się zbyt wysoko, ponieważ skrzydła nie wytrzymają ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Nadszedł dzień ucieczki. Dedal i Ikarus ubrali swoje skrzydła i wyruszyli w powietrze, unikając wzroku króla Minosa i jego strażników. W miarę jak wznosili się coraz wyżej, Ikarus poczuł się tak, jakby mógł dotknąć samego nieba. Zaczął podnosić się coraz wyżej, ignorując ojcowskie ostrzeżenia.

Niestety, Ikarus podniósł się zbyt wysoko, a promienie słońca zaczęły topić wosk, którym skrzydła były złączone z jego ciałem. Ikarus zbliżył się zbyt blisko do słońca, a wosk zaczął się topić. Nie był w stanie utrzymać się w powietrzu, i skrzydła zaczęły się rozpadać. Ikarus spadł z wysokości, upadając do morza.

Dedal, choć rozpaczliwie smutny, kontynuował swoją ucieczkę i dotarł bezpiecznie do innego miasta, gdzie zaczął nowe życie jako ceniony inżynier.

Ta współczesna wersja mitu o Dedalu i Ikarze przypomina nam, że choć technologia może dawać nam wielkie możliwości, musimy być ostrożni i odpowiedzialni w jej wykorzystywaniu, aby uniknąć katastrof.

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Antyk i Biblia (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.