Wybierz dwie grupy filozoficzne ze starożytności  i uzasadnij dla czego jedna z nich ci sie podoba a druga nie. Mi się podoba sceptyzm A solfiści nie .Pomóżcie .

Odpowiedzi (1)

piotrffff 24.09.2019 11:42

Zgłoś

Sceptycyzm to pogląd filozoficzny, podważający pełną wiarygodność ludzkiego poznania. Charakteryzuje się niedowierzaniem, niepewności wobec
czegoś. Podoba mi się, ponieważ uważam, że niektóre uznawane prawa, zasady, zwyczaje nie są pewne i oczywiste, a wraz z biegiem lat mogą się zmienić.

Stoicy twierdzą, że istnieje jedynie byt materialny.
Świat postrzegali jako całość stanowiącą jeden żyjący organizm. To zaś, co zgodne jest z rozumem, jest zgodne również z naturą, a to, co z nią zgodne, jest dobre. Rozpoznanie tego stanowi cnotę
Dla stoików, gwarancją osiągnięcia szczęścia jest zachowanie równowagi duchowej, powagi, spokoju i trzeźwości umysłu. Człowiekiem winien rządzić „rozum, nie namiętności". Nie podoba mi się, ta grupa filozofów, gdyż według mnie oprócz świata materialnego istnieje świat niematerialny. Również uważam, że czasami w niektórych sytuacjach rozum nam nie pomoże, potrzebne mogą nam być emocje.

1
0

Potrzebujesz pomocy?

Antyk i Biblia (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.