krucjaty i zagrozenie zewnetrzne europy

Odpowiedzi (3)

xbartek123

Wschodząca gwiazda

xbartek123 21.03.2023 18:30

Zgłoś

f

0
1

konto usunięte 21.03.2023 18:05

Zgłoś

Dobry wieczór, ~xbartek123.

O ile ~Polikonik ujął Twój temat lapidarnie lecz rzeczowo, to ja ujmę to w nieco szerszym kontekście.Taka wiedza pozwoli Ci na zrozumienie tych niechlubnych wydarzeń,które rozpetał swego czasu kościół katolicki,mordując miliony w imię Boga.
Pytanie jednak pozostaje, jak dla mnie, niezmienne od stuleci: czy rzeczywiście Bóg tego chciał i tego oczekiwał ?

Zostawiam Cię z tym pytaniem, lecz dzisiejsze, obiecane rozszerzone opracowanie tego tematu, znajdziesz w zakładce "WYPRACOWANIA".

Tymczasem, pozdrawiam :)).
Waclaw

1
0

Polikonik 21.03.2023 15:22

Zgłoś

Krucjaty były serią militarnych wypraw zorganizowanych przez chrześcijańskie państwa europejskie w okresie od XI do XIII wieku, skierowanych przede wszystkim przeciwko muzułmanom w Ziemi Świętej i Hiszpanii, ale także przeciwko innym zagrożeniom, takim jak herezja albigensów, czy także wewnętrzne konflikty w Europie.


Jednym z głównych zagrożeń zewnętrznych Europy w tamtym okresie były ataki ludów mongolskich, które doprowadziły do powstania wielkich imperiów, takich jak Imperium Mongołów czy Imperium Timurydów. Inne zagrożenia zewnętrzne dla Europy w tamtym okresie to inwazja turecka, której kulminacją była bitwa pod Wiedniem w 1683 roku, oraz najazdy wikingów na Europę w IX i X wieku. Ponadto Europa była również narażona na zagrożenia ze strony imperium osmańskiego, które w XVI wieku zajęło znaczną część Bałkanów i Węgier.

1
0

Potrzebujesz pomocy?

Prace przekrojowe (Historia)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.