Autorka opowiadań i opowieści dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Kamieńcu Podolskim. Na stałe zamieszkała w Krakowie. Została żoną profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyjaźniła się ze słynnymi krakowskimi artystami, pisarzami, malarzami. Stanisław Wyspiański wzorował na jej osobie Radczynię, postać dramatu Wesele.
Antonina Domańska uwieczniała w swoich utworach słynne postacie historyczne, twórców sztuki i kultury polskiej z czasów świetności królestwa polskiego w XV i XVI wieku: Paziowie Króla Zygmunta (1910, z okresu panowania Zygmunta I i królowej Bony), Historia żółtej ciżemki (1913, opowieść o utalentowanym chłopcu i powstaniu ołtarza Wita Stwosza w bazylice Najświętszej Marii Panny w Krakowie; powieść ta została sfilmowana w 1960 roku przez Sylwestra Chęcińskiego), Krysia Bezimienna (1914, historia dziecka, którym zaopiekowała się królewna Anna Jagiellonka), Hanusia Wierzynkówna, Trzaska i zbroja (dotyczące okresu panowania Kazimierza Wielkiego), Przy kominku (1911, zbiór baśni).
Utwory Antoniny Domańskiej odznaczają się ciekawą akcją osadzoną w starannie odtworzonym otoczeniu historycznym. Autorka w sposób barwny i wierny ukazuje młodemu czytelnikowi świat miniony, obyczaje, postacie historyczne, dzięki czemu dostarcza mu cennej wiedzy o epoce, w której rozgrywa się akcja.