Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wymień premierów Polski od 1990r. do 2018r.

Odpowiedzi (1)

szereg_homologiczny

Wschodząca gwiazda

szereg_homologiczny 02.01.2019 22:21

Zgłoś

Tadeusz Mazowiecki 24.08.1989-04.01.1991 bezpartyjny
Jan Krzysztof Bielecki 04.01.1991-06.12 1991 Kongres Liberalno- Demokratyczny
Jan Olszewski 06.12.1991-5.06.1992 Porozumienie Obywatelskie Centrum
Waldemar Pawlak 05.06.1992-10.07.1992 Polskie Stronnictwo Ludowe
Hanna Suchocka 11.07.1992-26.10.1993 Unia Demokratyczna
Waldemar Pawlak 26.10.1993-06.03.1995 Polskie Stronnictwo Ludowe
Józef Oleksy 04.03.1995-26.01.1996 Sojusz Lewicy Demokratycznej
Włodzimierz Cimoszewicz 07.02.1996-31.10.1997 Sojusz Lewicy Demokratycznej
Jerzy Buzek 31.10.1997-19.10.2001 Akcja Wyborcza Solidarność
Leszek Miller 19.10.2001-02.05.2004 Sojusz Lewicy Demokratycznej
Marek Belka 02.05.2004-31.10.2005 bezpartyjny
Kazimierz Marcinkiewicz 31.10 2005-14.07.2006 Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński 14.07.2006-16 XI 2007 Prawo i Sprawiedliwość
Donald Tusk 16 XI 2007 - 22.09.2014 Platforma Obywatelska
Ewa Kopacz 22.09 2014- 16.11 2015 Platforma Obywatelska
Beata Szydło 16.11. 2015- 11.12. 2017 Prawo i Sprawiedliwość
Mateusz Morawiecki od 11.12. 2017 Prawo i Sprawiedliwość

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Prawo (Wiedza o społeczeństwie)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.