Jakie są formy opodatkowania przedsiębiorstw w niemczech?

Odpowiedzi (1)

verox 2 tygodnie temu

Zgłoś

W Niemczech istnieje kilka form opodatkowania przedsiębiorstw, z których najważniejsze to:

Opodatkowanie korporacyjne (Körperschaftsteuer): Jest to podatek od dochodu przedsiębiorstw. Obecna stawka wynosi 15% i jest stosowana do zysków osiągniętych przez niemieckie spółki kapitałowe (np. GmbH, AG) oraz spółki osobowe, które są uważane za korporacje w celach podatkowych. Stawka ta może się różnić w zależności od regionu, w którym przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność.

Solidarnościowy podatek korporacyjny (Solidaritätszuschlag): Jest to dodatkowy podatek od dochodu wprowadzony w celu finansowania kosztów zjednoczenia Niemiec po upadku Muru Berlińskiego. Obecnie wynosi on 5,5% wysokości podatku korporacyjnego.

Podatek od nieruchomości (Grundsteuer): Jest to podatek nakładany na nieruchomości, w tym na budynki, grunty i działki. Stawki podatku od nieruchomości różnią się w zależności od lokalizacji i wartości nieruchomości.

Podatek od obrotu (Umsatzsteuer): Jest to niemiecki odpowiednik podatku VAT. Stawka podatku od obrotu wynosi obecnie 19%, jednak istnieje także obniżona stawka 7% dla niektórych towarów i usług.

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Ekonomia (Pozostałe)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.