Przejdź na stronę główną Interia.pl

Potrzebuje szybko referat: Co to są dodatki i ich cele Rodzaje dodatków według funkcjonalności Zasady stosowania dodatków PILNE!!!!!

Odpowiedzi (2)

Noelle02 26.11.2018 21:46

Zgłoś

Niee, o dodatki do żywności

0
0

joanna24 26.11.2018 11:11

Zgłoś

Chodzi ci o dodatki do wynagrodzenia?

Państwo podejmuje działania mające na celu zmniejszenie bezrobocia i zwiększenie zatrudnienia. Przyjmuje się, że działania te mogą przyjąć dwojaki charakter:
aktywnej polityki - przejawiającej się w sterowaniu instrumentami makroekonomicznymi - przede wszystkim polityki fiskalnej (m. in. stawki podatkowe, ulgi i zwolnienia) oraz polityki monetarnej (operowanie stopą procentową, regulowanie ilości pieniądza w gospodarce, oddziaływanie na inwestycje, ułatwienia w kredytach itp.), a także stosowaniu instrumentów mikroekonomicznych, oddziałujących na konkretne podmioty i rynki lokalne (organizacja pośrednictwa pracy itp.); celem tych działań jest ograniczenie bezrobocia;
pasywnej polityki - polega na łagodzeniu skutków bezrobocia, a nie przeciwdziałaniu jego zwiększaniu się; skupia się głównie na działalności socjalnej poprzez płatności transferowe (zasiłki, DODATKI itp.).


Czytaj więcej na https://www.bryk.pl/wypracowania/pozostale/ekonomia/14575-ekonomia-podstawowe-pojecia.html#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Ekologia (Pozostałe)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.