Opowiadanie Borowskiego (T.Borowski)

"Matura na Targowej"1.Opisz okupowane miasto, zwróć uwagę na ulice i place, na których odbywają się łapanki i przemarsz wojsk. Czy wszyscy bohaterowie dotarli na maturę?

"Pożegnanie z Marią"1.Jakie prace wykonuje bohater w czasie wojny?2.Jak wpływa związek z Marią na bohatera?3.Jak wygląda pożegnanie z Marią? Opisz okoliczności.

"U nas w Auschitzu"1.Jaką pracę wykonuje bohater w obozie?2.Od czego zależy hierarchia więźniów?3.Jak wyglądają cele w Auschwitz? Jakie instytucje działają w Auschwitz w porównaniu do Birkenau?4.Jak wygląda organizacja puffu? Jak kobiety są traktowane przez więźniów?5.W jaki sposób torturuje się ludzi?6.Streść historię, którą opowiada Kurtz.7.Jak wygląda ślub w obozie?

"Dzień na Harmenzach"1.Czym zajmuje się bohater?2.Co to jest "Kanada"?3.Wymień cechy człowieka zlagrowanego- przebywającego w obozie niemieckim4.Z czego zasłynął Becker?

"Proszę państwa do gazu"1.Jakie zasady obowiązują w obozie?2.Nad czym zastanawia się bohater rozmawiając z Henrym? Dlaczego to robi?3.Streść historię kobiety, która wyparła się dziecka.

"Kamienny świat"1.Zinterpretuj tytuł opowiadania2.Wyjaśnij, dlaczego powstał swoisty język obozowy. Wyjaśnij, czym jest: apel, buksa, blok, kapo, pipel, muzułman

Odpowiedzi (0)

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.