Przemówienie - ochrona środowiska pliss

 

Odpowiedzi (3)

Niszczyciel2007winner

Wschodząca gwiazda

Niszczyciel2007winner 10.05.2021 10:34

Zgłoś

I co? może być?

0
0

Niszczyciel2007winner

Wschodząca gwiazda

Niszczyciel2007winner 10.05.2021 09:23

Zgłoś

Lub chciałbym

2
0

Niszczyciel2007winner

Wschodząca gwiazda

Niszczyciel2007winner 10.05.2021 09:22

Zgłoś

Szanowni państwo!

Chciałabym dziś przedstawić państwu moje poglądy i spostrzeżenia związane z ochroną środowiska. Jest to ważny temat, gdyż niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo niszczymy naszą planetę.

Jednym z częstszych problemów jest segregacja śmieci. Nie wyrzucajmy odpadów do pobliskiego lasu czy rowu. Jedna zwykła, plastikowa butelka rozkłada się aż sto lat! O wiele szybciej i łatwiej jest wyrzucić ją do specjalnego kontenera na plastik, po czym zostanie ona poddana utylizacji. Segregujmy więc plastik, szkło, makulaturę oraz baterie. W ten sposób ratujemy naszą planetę!

Nie zanieczyszczajmy wód, wylewając do nich różnego rodzaju chemikalia. Woda jest źródłem życia dla ryb i wielu roślin, ale także i naszym, więc zanieczyszczając ją, niszczymy siebie!

Ograniczajmy też wycinkę lasów! Ginie przez to wiele gatunków zwierząt, a także roślin. Czy warto zabijać gatunki tylko po to, by powstał kolejny supermarket? Idąc do sklepu, zwracajmy uwagę na to, czy kupowana przez nas żywność jest ekologiczna. W ten sposób też pomagamy przyrodzie.

Nie pakujmy zakupów w jednorazowe foliowe worki. Za niewielką opłatą możemy kupić materiałową torbę wielokrotnego użytku.

Kolejnym problemem jest wydzielanie spalin przez auta. Do pracy, szkoły zamiast samochodem jedźmy rowerem lub korzystajmy z komunikacji publicznej. Spaliny i dymy z kominów fabryk wydzielają różnego rodzaju gazy, które przy bezwietrznej pogodzie kumulują się i tworzą groźny dla zdrowia smog. Jego skutkami są kłopoty z oddychaniem!

Apeluję więc, byśmy starali się jak najbardziej dbać o naszą planetę. Czyż nie warto? Nie warto dbać o życie nasze i następnych pokoleń?! Problem ochrony środowiska nie istnieje od dziś, ale już dziś możemy z nim walczyć.

2
0

Potrzebujesz pomocy?

Tematy wolne (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.