Która koncepcja wyzwolenia narodu zawarta w literaturze romantycznej przemawia najpełniej do Twojej wyobraźni? Dokonaj wnikliwej interpretacji koncepcji polskich romantyków w tej sprawie i oceń możliwości realizacji prezentowanych idei. Praca na 300słow blagam 2 liceum

Odpowiedzi (3)

olaaleksandraa9 30.03.2023 15:57

Zgłoś

rel

0
1

konto usunięte 30.03.2023 10:21

Zgłoś

I jeszcze jedno, według mojej wiedzy , jaką mam na temat przeróżnych sposobów walki o wyzwolenie Polski z jarzma rozbiorowego, nie ma jednej jedynej i najlepszej koncepcji.
Każda koncepcja, jakakolwiek powstała lub zrodziła się w umysłach ówczesnych patriotów, była słuszna i prowadziła bezpośrednio bądź pośrednio do momentu, kiedy Naród polski odzyskał upragnioną wolność i mógł samostanowić o sobie i o losach państwa polskiego.

A swoją drogą, zajrzyj proszę do zakładki "ŚCIĄGI". Tam zamieściłem przed chwilą podpowiedź opartą na wypowiedzi Aldony Łyszkowskiej, kustoszki w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Powodzenia ! :)).
Waclaw

1
0

konto usunięte 30.03.2023 10:00

Zgłoś

Dzień dobry,~olaaleksandraa9.

Mam, mi się wydaje, zasadnicze pytanie: które tytuły lektur/utworów literackich doby romantyzmu, mogą być brane pod uwagę przy tej nieco skomplikowanej pracy ?

A swoją drogą, to już tak piszę od siebie, trzeba mieć nielichą fantazję, aby przeprowadzić wnikliwą interpretację tego tematu i zamknąć/wyczerpać go w 300 słowach.
Tylko pogratulować pomysłodawcy i autorowi tego zadania... ;)).
Zęby bolą, gdy czyta się tak przewrotnie i nierealnie skonstruowane zadania i to z tak ważkiego tematu, jakim była walka o odzyskanie niepodległości przez nasz kraj !

Serdecznie pozdrawiam :)).
Waclaw

1
0

Potrzebujesz pomocy?

Rozprawki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.