napisz rozprawkę na temat w życiu należy kierować się sercem a nie rozumem i odwołaj się do MK i do jakieś innej lektury.

Odpowiedzi (2)

konto usunięte 23.03.2023 12:31

Zgłoś

Opracowania gotowe, w tym jedno z odwołaniem się do "Małego Księcia" i innych lektur.

Powodzenia ! :)).
Waclaw

0
0

konto usunięte 23.03.2023 10:28

Zgłoś

Dzień dobry, ~svana1sy.

Na postawione pytanie odpowiem tak:
1.Zalety rozumu, to między innymi, zdolność do operowania pojęciami abstrakcyjnymi lub zdolność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków z przetworzonych danych. Używanie zdobytych doświadczeń do radzenia sobie w sytuacjach życiowych. Rozum poruszany jest przez wolę, która dostarcza danych, na których podstawie człowiek może podjąć decyzję.

2. Serce jest często kojarzone z uczuciami, ponieważ to właśnie tam odczuwamy emocje. Jednak serce nie ma wpływu na to, jakie emocje odczuwamy. To mózg odpowiada za wywoływanie i kontrolowanie emocji.

Biorąc tylko te dwa aspekty, moim zdaniem, między tym dwoma stanami istnieje nierozerwalna więź. Istnieje między nimi (rozumem a sercem) swoista symbioza, która odróżnia nas ludzi, od zwierząt.

Nadto, posługiwanie się tylko jednym z tych naturalnych i przynależnych człowiekowi "narzędzi" czyn nas ludźmi ułomnymi i na swój sposób upośledzonymi i ubogimi.

To tyle na tę chwilę, gdyż nie wiem na jakim etapie edukacyjnym jesteś obecnie, a to jest ważne dla ustalenia poziomu mojej wypowiedzi, zrozumiałej dla człowieka będącego w Twoim wieku (jakim?).

Tymczasem serdecznie pozdrawiam i proszę zajrzyj do zakładki "WYPRACOWANIA", tam znajdziesz moje dzisiejsze (23.03.2023 r.) opracowania Twojego tematu.

Trzymaj się ! :)).
Waclaw

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Rozprawki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.