Jak rozpocząć rozprawke "Czy człowiek jest dobry czy zły z natury"? Bardzo prosze o napisanie tylko wstępu.

 

Odpowiedzi (1)

Wiertara 20.02.2023 22:43

Zgłoś

Rozprawka na temat tego, czy człowiek jest dobry czy zły z natury, jest jednym z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych tematów w filozofii i naukach społecznych. W debacie tej pojawia się wiele różnych opinii, teorii i argumentów, które prowadzą do ciekawych wniosków na temat ludzkiej natury.

Początek rozprawki na ten temat może się skupić na wprowadzeniu problemu, który dotyczy kwestii, czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły. Można rozważyć różne punkty widzenia na temat natury ludzkiej - od tradycyjnych filozoficznych koncepcji po nowoczesne podejścia naukowe. Wstęp powinien wyjaśnić, dlaczego temat ten jest ważny i jakie są jego implikacje dla ludzkiego życia i zachowania.

Następnie, w ramach wprowadzenia, warto przedstawić główne argumenty, które kształtują debatę na temat dobroci lub złośliwości natury ludzkiej. Można tu omówić podejście religijne, które uznaje ludzką naturę za grzeszną i skłonną do zła, a także podejście humanistyczne, które zakłada, że ludzie są z gruntu dobrzy i dążą do dobra. Można również omówić podejście biologiczne, które sugeruje, że człowiek jest programowany przez geny do określonych zachowań.

Podsumowując, wstęp do rozprawki o naturze ludzkiej powinien zdefiniować problem, przedstawić różne podejścia i argumenty, które wpływają na debatę, a także wyjaśnić, dlaczego ta kwestia jest ważna i jakie są jej implikacje.

1
0

Potrzebujesz pomocy?

Rozprawki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.