Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Jaka jest charakterystyka Hobbita Bagginsa

Odpowiedzi (2)

Cytryna0310

Wschodząca gwiazda

Cytryna0310 07.11.2023 17:07

Zgłoś

Baggins jest głównym bohaterem książki napisanej przez J. R. R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Bohater był synem Belladony Tuk oraz Bunga Bagginsa. Gdy rodzice hobbita umarli, ich syn dalej mieszkał w ich norce, którą ojciec Bilba wybudował dla jego matki. Bohater prowadził tam spokojne życie.

Bilbo Baggins był hobbitem niczym nie wyróżniającym się spośród innych hobbitów. Był bardzo niskiego wzrostu, możnaby nawet powiedzieć, że był karłem. Jego ciało było bujnie owłosione, szczególnie jego stopy, dzięki czemu nie mógł on używać obuwia. Jego owłosienie było ciemne. Hobbit miał 4 palce przy każdej stopie. Jego palce były bardzo smukłe i długie, przez co były bardzo zręczne. Bilbo miał skłonność do nadwagi. Hobbit uwielbiał kolorowe ubrania. Jak inni hobbici, Baggins palił dużo fajek. Bilbo, jak inni przedstawiciele jego "rasy", potrafił bezszelestnie i błyskawicznie znikać, gdy duzi i hałaśliwi ludzie zbliżali się do nich.
Bilbo był bardzo zamożnym hobbitem, przez co był bardzo szanowany wśród innych członków jego społeczności. Hobbici mieszkali w jednym miejscu do końca życia. Nie lubili podróży. Gdy już ktoś opuszczał swoje miejsce zamieszkania, tracił szacunek innych oraz swoje dobre imię. Mimo to, Bilbo zdecydował się wyruszyć na wyprawę. Ten fakt całkowicie zmienił jego życie. Podczas wyprawy hobbit wykazywał się niemałą odwagą, ratując swoich towarzyszy z różnych opresji. W trudnych sytuacjach Bilbo wykazywał się nie tylko odwagą, ale i trzeźwością umysłu, rozwagą, a także potrafił opanować swoje nerwy, i to nawet wtedy, gdy jego towarzysze tracili głowę i nadzieję na odwrócenie niekorzystnej sytuacji.

Bilbo inny był przed podróżą, a inny po powrocie z wyprawy. Wcześniej prowadził spokojny żywot w swojej norze. Palił fajkę, przesiadując przy kominku i dużo jadł, co było powodem jego tycia. Pan Baggins był ogólnie szanowany i poważany przez społeczność hobbitów. Jego życie było takie, jak życie innych hobbitów. Nie było w nim żadnych nieprzewidzianych zdarzeń, dało się też przewidzieć posunięcia hobbita czy to, co Bilbo powie w danej chwili. Przed wyprawą jego towarzysze mieli obawy, czy aby nie pomylili drzwi, gdyż nie wydawało im się, że Bilbo posiada cechy "włamywacza" i że to ten niepozorny hobbit ma poprowadzić całą wyprawę. Zaufali jednak Gandalfowi, czarodziejowi, który ich nigdy nie zawiódł. Tym razem też miał rację. Okazało się, że Bilbo Baggins ma pewne cechy, które odziedziczył po matce - odrobinę dziwactwa, o czym towarzysze hobbita dowiedzieli się później.

Opinia o hobbicie zmieniła się po powrocie z wyprawy. Bilbo nie był już postrzegany jako spokojny i rozważny hobbit, lecz jako szalony, dziwaczny, a wręcz nienormalny. Gdy po raz pierwszy Baggins uratował swoich towarzyszy przed śmiercią, ci również zmienili o nim zdanie. Zaufali mu i zdali się na niego, a także zaczęli liczyć się z jego zdaniem i go szanować. Wreszcie uwierzyli, że Bilbo jest bardzo odważny i mądry, gdyż na początku nie byli tego pewni...

Uważam Bilba Bagginsa za bardzo barwną i ciekawą postać. Myślę, że gdyby nie ten bohater, książka nie byłaby taka ciekawa. Hobbit wniósł do lektury wiele humoru, a także wiele grozy. Gdyby nie pan Baggins, książka byłaby kolejną nudną lekturą, którą trzeba przeczytać pod przymusem. Książka zawiera również przesłanie, że nie należy oceniać kogoś po pozorach, nie znając go, gdyż można się bardzo pomylić. Nie powinno się od razu skreślać nikogo, sądząc go po pozorach. Jak się okazuje, to nie ci, którzy lubiani i faworyzowani, są wartościowi., lecz odwrotnie - ci niezauważeni mają dużo więcej wartościowych cech.

0
0

Antua2115

Wschodząca gwiazda

Antua2115 06.11.2023 19:14

Zgłoś

Charakterystyka Hobbita Bagginsa

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Charakterystyki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.