jak napisać poprawnie opis budynku(szkoły)

Odpowiedzi (1)

oxytocyna 17.02.2019 23:32

Zgłoś

np:

Chodzę do szkoły podstawowej numer 10, przy ulicy Centralnej. Szkoła mieści się w dużym, jasnym budynku, stojącym przy bocznej, niezbyt ruchliwej uliczce niedaleko od centrum miasta. Budynek ma trzy piętra, duże wejście od frontu i jedno małe, z boku. Z tyłu jest wyjście na boisko. W piwnicy są szatnie, gdzie codziennie rozbieramy się po przyjściu do szkoły i ubieramy, wychodząc po lekcjach. Moja klasa znajduje się na pierwszym piętrze, na końcu korytarza. Na tym samym piętrze są pomieszczenia klas drugich i trzecich, na parterze mieszczą się klasy pierwsze. Drugie piętro zarezerwowane jest dla klas czwartych, piątych i szóstych.

Lubię moją szkołę, bo nie jest zbyt duża i dlatego przytulna. Na parterze, tuż obok wejścia, jest sekretariat i gabinet dyrektora. Po lewej od gabinetu mieści się stołówka i świetlica.
Naprzeciw głównego wejścia do szkoły jest oszklone przejście, prowadzące do sali gimnastycznej i szatni. Tam przebieramy się do zajęć wychowania fizycznego. W sali gimnastycznej, na jednej ze ścian są drabinki, po drugiej stronie okna. Na węższych, przeciwległych ścianach są kosze do gry w koszykówkę. W rogu stoją materace i kozioł gimnastyczny. . Kiedy jest ciepło, lekcje wf odbywają się na boisku szkolnym, umieszczonym po prawej stronie budynku od ulicy Centralnej. Czasem idziemy pobiegać alejkami miejskiego parku, który jest nieopodal szkoły, zaraz za boiskiem.

Szkolny korytarz zaczyna się od samego wejścia głównego i ciągnie aż po salę gimnastyczną. W rogach korytarza stoją kwiaty, na jednej ze ścian jest szkolna gazetka, poświęcona patronowi naszej szkoły, Romualdowi Trauguttowi. Biblioteka mieści się na parterze, niedaleko sekretariatu.

1
0

Potrzebujesz pomocy?

Charakterystyki (Język polski)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.