Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Potrzebuję referat na temat "Powstanie III Rzeszy"

 

Odpowiedzi (1)

Prtx 3 tygodnie temu

Zgłoś

Powstanie III Rzeszy

III Rzesza, znana także jako nazistowskie Niemcy, była reżimem totalitarnym, który istniał w Niemczech w latach 1933-1945. Powstała w wyniku dojścia do władzy Adolfa Hitlera i jego partii, Narodowosocjalistycznej Partii Robotników Niemieckich (NSDAP).

Przyczyny powstania III Rzeszy

Powstanie III Rzeszy było wynikiem wielu czynników, w tym:

Przyczyny wewnętrzne:
Depresja gospodarcza, która dotknęła Niemcy po I wojnie światowej, doprowadziła do rozczarowania i frustracji społeczeństwa.
Niestabilność polityczna, która wynikała z niemożności utworzenia stabilnego rządu w Republice Weimarskiej.
Rosnące wpływy nacjonalistycznych i antysemickich grup, które obiecywały przywrócić Niemcom wielkość i potęgę.
Przyczyny zewnętrzne:
Pokój wersalski, który nałożony został na Niemcy po I wojnie światowej, był dla wielu Niemców uważany za upokarzający i niesprawiedliwy.
Rosnąca potęga ZSRR, która budziła obawy wśród wielu Niemców.
Dojście do władzy Hitlera

Adolf Hitler doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów w 1933 roku. NSDAP zdobyła w nich 43,9% głosów, co dało jej największą liczbę mandatów w Reichstagu. W wyniku tzw. pożaru Reichstagu, który miał miejsce 27 lutego 1933 roku, Hitler uzyskał od prezydenta Paula von Hindenburga specjalne uprawnienia, które pozwoliły mu przejąć kontrolę nad państwem.

Reżim nazistowski

III Rzesza była reżimem totalitarnym, w którym władza należała do Adolfa Hitlera. Hitler i jego partia NSDAP wykorzystywali propagandę i terror, aby kontrolować społeczeństwo.

Polityka wewnętrzna

Polityka wewnętrzna III Rzeszy charakteryzowała się:

Nacjonalizmem i antysemityzmem: Hitler i jego partia sprzeciwiali się demokracji i liberalizmowi. Prowadzili politykę nacjonalistyczną, która miała na celu odbudowę potęgi Niemiec. Jednocześnie prowadzili politykę antysemicką, która doprowadziła do eksterminacji Żydów.
Totalitaryzmem: Hitler i jego partia dążą do pełnej kontroli nad społeczeństwem. Stosowali represje wobec opozycji i sprzeciwu.
Militaryzacją: Hitler i jego partia dążyli do militarizacji Niemiec. Budowali potężną armię i flotę, które miały zapewnić Niemcom bezpieczeństwo i potęgę.
Polityka zewnętrzna

Polityka zewnętrzna III Rzeszy charakteryzowała się:

Agresją i ekspansją terytorialną: Hitler i jego partia dążyli do ekspansji terytorialnej Niemiec. W latach 1938-1939 Niemcy zajęły Austrię, Czechosłowację i część Polski.
Antysocjalistycznym i antykomunistycznym kursem: Hitler i jego partia sprzeciwiali się socjalizmowi i komunizmowi. W 1939 roku Niemcy zawarły układ o nieagresji z ZSRR, który miał na celu podzielenie Europy między te dwa totalitarne reżimy.
Upadek III Rzeszy

III Rzesza upadła w wyniku II wojny światowej. Niemcy zostały pokonane przez aliantów w 1945 roku. Adolf Hitler popełnił samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku.

Wnioski

Powstanie III Rzeszy było jednym z najciemniejszych momentów w historii Niemiec i świata. Reżim nazistowski był odpowiedzialny za zbrodnie przeciwko ludzkości, w tym eksterminację Żydów. Upadek III Rzeszy przyniósł nadzieję na lepsze jutro dla Europy i świata.

0
0

Potrzebujesz pomocy?

XX wiek (Historia)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.