Porówniaj w kilku zdaniach elektrownie jądrowa i elektrownie konwencjonalną.

Odpowiedzi (1)

PomocnaJulisia

Wschodząca gwiazda

PomocnaJulisia 15.04.2019 09:21

Zgłoś

Znaczną różnicą między elektrownią jądrową a konwencjonalną jest wykorzystanie innego paleniska - w przypadku elektrowni jądrowej zastosowuje się inne palenisko w postaci reaktora jądrowego, który nie potrzebuje zbyt dużej ilości paliwa w stosunku do wytwarzanej energii. Przy zastosowaniu typowej elektrowni można spotkać się z kotłem węglowym, gazowym.
Ciepło uzyskiwane z obydwu elektrowni również się różni - w przypadku energii jądrowej uzyskujemy ciepło w wyniku rozszczepienia jąder atomów, podczas gdy energia konwencjonalna jest uzyskiwania podczas spalania węgla lub paliwa kopalnianego i odbieranie go.
Powstanie pary wodnej, którą następnie rurami oddaje się dla np. mieszkańców miasta jest o wiele bardziej opłacalne i ekologiczne, stojąc po stronie stanowiska energii atomowej. Główną wadą powstania tych elektrowni jest duży koszt samego wybudowania i wyizolowania terenu, który miałby być przeznaczony dla zakładów energetycznych oraz znaczny uszczerbek na zdrowiu ludzi i zwierząt w przypadku uszkodzenia któregoś z modułów elektrowni.

0
1

Potrzebujesz pomocy?

Energia, jej przemiany i transport (Fizyka)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.