Czym określamy wektor? Co określamy jako wektor?

Odpowiedzi (2)

Waclaw 04.12.2022 18:54

Zgłoś

Witaj raz jeszcze.
Ponieważ załączone przeze mnie w opracowaniu wzory poszczególnych wektorów nie zostały "przyjęte" przez system,w związku z tym załączam je w kolejności takiej,w jakiej są one opisane w moim opracowaniu.

Należy jedynie ubolewać nad tak ubogą technologią tego portalu,bowiem przy tak ograniczonych technologicznie możliwościach,nigdy w pełni nie przekaże się jakiegokolwiek opracowania do pełnego użytku.
Waclaw

0
0

Waclaw 04.12.2022 17:46

Zgłoś

Wektor.
1. wielkość, która poza swoją wartością liczbową ma kierunek i zwrot i może być przedstawiona geometrycznie w postaci odcinka zakończonego strzałką; Wektorem też może być odcinek prostoliniowy łączący dwa punkty, z których jeden jest wyróżniony jako początek, a drugi jako koniec.

W fizyce wektor jest odcinkiem linii w przestrzeni, który zaczyna się od jednego punktu i zmierza do innego, czyli ma kierunek i sens. Funkcją wektorów w fizyce jest wyrażanie tzw. wielkości wektorowych. Termin wektor pochodzi od łacińskiego vector, vectoris, którego znaczenie to „to, co prowadzi” lub „to, co transportuje”.

Myślę,że to powinno wystarczyć lecz na wszelki wypadek,przeczytaj moje opracowanie na ten temat.

Pozdrawiam i powodzenia życzę na jutrzejszych,poniedziałkowych zajęciach w szkole... ;)).
Waclaw

0
0

Potrzebujesz pomocy?

Wzory, prawa i tablice (Fizyka)

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.