H. Sienkiewicz Orso, bohaterka drugoplanowa; trzynastoletnia woltyżerka i akrobatka cyrkowa, przyjaciółka Orsa.

Wygląd: Bohaterka zwracała uwagę swą delikatną urodą. Miała drobną anielską twarzyczkę i ogromne, smutne, niebieskie oczy, czarne brwi i bardzo jasną cerę. Nad twarzyczką piętrzyła się płowa, jedwabista, trochę bezładna czupryna.

Życiorys: Nic nie wiadomo o jej rodzicach. Zapewne nie żyją. Jenny występuje w cyrku jako woltyżerka (pokazuje ewolucje na koniu) oraz jako akrobatka.

Charakterystyka: To cicha, skromna i spokojna dziewczynka. Bardzo boi się dyrektora cyrku, który i ją ma zwyczaj karać biciem. Jej los w cyrku jest bardzo smutny. Dlatego Jenny marzy o opuszczeniu go i znalezieniu spokojnego domu. Wspólnie ze swym przyjacielem, Orsem, planują przyszłość.

Jenny bardzo współczuje swojemu przyjacielowi. Bardzo boi się dyrektora cyrku. Jest biedną, nieszczęśliwą dziewczynką, która pociesza się jedynie czytaniem Biblii i rozmowami z Orsem. Los na szczęście się do niej uśmiecha, bohaterowie znajdują bezpieczny i spokojny dom, i nowego opiekuna, którym jest stary człowiek.

Rola w utworze: Jenny jest ofiarą dyrektora cyrku, który stosuje wobec niej okrutne kary. Jest również prawdziwą przyjaciółką Orsa. Ich wsparcie i wzajemna pomoc pozwalają przetrwać złe chwile.