F. H. Burnett Tajemniczy ogród, bohater drugoplanowy; wuj Mary, ojciec Colina.

Wygląd: Ma nieco przygarbione plecy, czarne przyprószone siwizną włosy oraz nieskończenie smutną twarz.

Życiorys: Bardzo kochał swą piękną żonę. Po jej śmierci zdziwaczał, odsunął się od ludzi, nie chciał widywać nawet własnego syna. Wiele podróżował, tak jakby przed czymś uciekał. Zamknął ogród, który kochała żona i zabronił o nim wspominać. Przyjął Mary pod swój dach, ale nie chciał jej widzieć. Pod wpływem pani Sowerby zainteresował się dziewczynką. Pewnej wiosny w Tyrolu doznał czegoś w rodzaju przebudzenia, zauważył kwitnące kwiaty i otaczające go piękno. Zaczął lepiej sypiać, ustąpiły koszmary, zapragnął powrócić do domu, zwłaszcza po liście od pani Sowerby.

Charakterystyka: Od czasu śmierci ukochanej żony (tj. od 10 lat) żyje w stanie głębokiej depresji. Nic nie jest w stanie go pocieszyć. Nie znajduje dla syna cieplejszych uczuć, gdyż zbyt zasklepia się w swojej rozpaczy. Widok smutnych oczu syna przypomina mu o zmarłej żonie. Nie potrafi okazać synowi miłości, krzywdzi go. Na szczęście w porę zaczyna rozumieć, że syn jest najważniejszą osobą w jego życiu, wraca do domu i do Colina.

Rola w utworze: Jest człowiekiem, który przechodzi wewnętrzną przemianę, staje się otwarty i życzliwy, a przede wszystkim otacza miłością swojego syna i jest z niego dumny.