Sprawozdanie

Sprawozdanie — przykład

Sprawozdanie z konkursu

19 grudnia 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs pod tytułem „Kolęda naszych czasów”. Zadaniem uczestników było napisanie własnej kolędy i zaśpiewanie jej na melodię jednego ze znanych utworów. W konkursie wzięły udział wszystkie klas z Liceum Marii Konopnickiej w Toruniu, tzn. 12 zespołów. Każdy z nich miał silną reprezentację w postaci trojga ochotników.

W jury zasiadała pani dyrektor, nauczyciel muzyki oraz profesor języka polskiego. Część konkursowa rozpoczęła się o 9.00, w sali gimnastycznej. Konkurs trwał w sumie dwie2 godziny. W tym czasie usłyszeliśmy m.in.m. in. hip-hopową kolędę o tym, że prezenty nie są najważniejsze, w wykonaniu uczniów klasy II a oraz pastorałkę o spotkaniu przy wigilijnym stole, w stylu reggae, której autorem był uczeń klasy drugiej o profilu humanistycznym. Obrady jury trwały pół godziny. Z relacji nauczycieli, którzy zasiadali w jury, dowiedzieliśmy się, że poziom artystyczny wydarzenia był bardzo wyrównany, co utrudniało wybór. Wyniki zostały ogłoszone ok. 12.30. Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy II d, którzy zainspirowali się kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, udowadniając, że Boże Narodzenie nie ma konkretnej lokalizacji. Drugie miejsce zdobył zespół z klasy III b, parafrazując znany świąteczny przebój „Last Christmas”, a zwycięzcami zostali uczniowie klasy I c, którzy napisali kolędę, inspirując się „Opowieścią wigilijną” Karola Dickensa. Nagrodami w konkursie były świąteczne paczki słodyczy. Wszyscy finaliści przekazali nagrody do jednego z rodzinnych domów dziecka w Toruniu. 

Około 13. 30 przewodnicząca samorządu szkolnego, przebrana za śnieżynkę, zawiozła nagrody podopiecznym placówki przy ul. Mikołaja Kopernika. Dzieci ucieszyły się z niespodziewanej wizyty, a jeszcze bardziej z prezentów. Nasza śnieżynka wróciła do szkoły z pięknymi ozdobami choinkowymi, które zostały wykonane przez małych mieszkańców rodzinnego domu dziecka. Ozdoby te zawiesiliśmy na choince, znajdującej się w szkolnym holu. 

O godzinie 15.00 wszyscy rozeszli się do swoich klasy, żeby zasiąść przy wspólnym stole i podzielić się opłatkiem. 

To był wyjątkowy dzień w naszej szkole, pełen świątecznej magii i wzruszeń. Mam nadzieję, że te uczucia zostaną z nami dłużej. 

 

Sprawozdanie z wycieczki do Biskupina

26 września 2021, z okazji Dnia Ziemniaka, odbyliśmy wycieczkę do Biskupina. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, z wyjątkiem Adama, który był chory. W tym czasie opiekowała się nami, nasza wychowawczyni oraz nauczycielka, która na co dzień pracuje w świetlicy szkolnej. Godzinę zbiórki wyznaczono na 9.00 i już dziesięć minut później ruszyliśmy w drogę. 

O godzinie 12.00 dotarliśmy na miejsce. Przywitała nas uśmiechnięta pani przewodnik, która oprowadziła klasę po całej osadzie, opowiadając jej historię. Od godziny 13.00 mieliśmy czas wolny. Wykorzystaliśmy go na zakup pamiątek i na udział w przeróżnych zajęciach, takich jak lepienie z gliny czy na strzelanie z łuku. O godzinie 16.00 zorganizowano ognisko, na którym piekliśmy ziemniaki i kiełbaski. Zachęceni przez panią przewodnik, śpiewaliśmy rozmaite piosenki, które większość z nas znała z letnich obozów. 

Wyjazd opóźnił się o pół godziny, ponieważ wcale nie mieliśmy ochoty wracać. Pod szkołę nasz autokar zajechał dopiero wieczorem, ok. godziny 20.00.

Wycieczka do Biskupina była dla nas praktyczną lekcją historii i z przyjemnością wrócimy tam za rok. 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.