Nietoperz morski

Spójrzcie tylko na tę dziwną rybę. Jej usta wyglądają, jakby były pomalowane czerwoną szminką. Nie do końca jednak wiadomo, dlaczego takie są. To nie jedyna część jej ciała, która przyciąga uwagę! Zamiast płetw nietoperz morski posiada charakterystyczne odnóża. Służą one do przemieszczania się po dnie. Zwierzę występuje na terenie Wysp Galapagos.

Nietoperz Morski. / fot 123RF/PICSEL
Nietoperz Morski / fot 123RF/PICSEL

Owczarek z Bergamo

Widzieliście kiedyś owczarka z dredami? Ten olbrzym pochodzący z Alp jest psem pasterskim o niezwykle cierpliwym usposobieniu. Podobnie jak inne psy pasterskie jest w stanie „być na posterunku” w ciągu dnia i w nocy przez wiele godzin. Owczarek z Bergamo jest nieufny wobec obcych, ale z pewnością nie wykazuje przejawów agresji. Współcześnie pełni rolę domowego stróża. 

Owczarek z Bergamo
Owczarek z Bergamo / fot. 123RF/PICSEL

Aj-aj

Ten ssak o śmiesznej nazwie jest malutką małpką i jedynym żyjącym przedstawicielem rodziny palczakowatych. Zamieszkuje Madagaskar i prowadzi nocny tryb życia. Jego cechą charakterystyczną jest długi środkowy palec zakończony haczykowatym pazurem, którym wyszukuje larwy w korze drzew. 

Aj-aj
Aj-aj / fot. 123RF/PICSEL

Jesteście zainteresowani? Przeczytajcie także:

 Zwierzęta, o których istnieniu nie wiedziałeś cz. 1