Tomasz Kammel

Znany prezenter Tomasz Kammel studiując germanistykę, równocześnie pracował dla Radia Muzycznego FM. Uzyskał dyplom nauczyciela w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Później przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął pracę w Radiu Wawa. Możecie kojarzyć go z takimi programami jak Pytanie na śniadanie czy The Voice of Poland. Oprócz działalności telewizyjnej jest wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa w sosnowieckiej Wyższej Szkole Humanitas, gdzie z pewnością wykorzystuje cechy dobrego nauczyciela.

Zdolności pedagogiczne pomagają Kammelowi w wykonywanym zawodzie. Dzięki nim potrafi pozyskać zaufanie studentów i odbiorców swojego kanału Kammel Czanel na YouTube. Napisał także książkę pt. Moc w gębie. Jak gadać, żeby się dogadać, w której opisuje cechy dobrego mówcy i daje praktyczne rady dotyczące przemówień publicznych.

Jak widać, znacie kilka rozpoznawalnych osób z wykształceniem nauczycielskim. Czy jednak wyobrażacie je sobie na takim stanowisku? Z pewnością większość twoich nauczycieli mogłaby przyznać, że muszą być po trochu aktorami, prezenterami, artystami i politykami. Ta profesja łączy w sobie wiele umiejętności i nie ma znaczenia, w jakim zawodzie zostaną one wykorzystane.

Tomasz Kammel

Tomasz Kammel /Justyna Rojek / East News

Aleksandra Drwal

Przeczytajcie poprzednie artykuły z tej serii:

Sławni ludzie, którzy byli nauczycielami

Sławni ludzie, którzy byli nauczycielami cz.2