Rowan Atkinson

Najzabawniejszy człowiek w Anglii, czyli filmowy Jaś Fasola, jest przy okazji specjalistą od elektrotechniki. Swoją studencką przygodę rozpoczął na Newcastle University, gdzie zdobył tytuł licencjata z tej dziedziny. Kolejnym przystankiem była jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, czyli Oxford, gdzie zgłębiał tajniki systemów samonaprowadzania.

Eva Longoria

Różnorodnym wykształceniem może pochwalić się także Eva Longoria. Zanim postanowiła zostać aktorką, swoją przyszłość wiązała z pracą naukową. Skończyła studia licencjackie z kinezjologii, czyli nauki zajmującej się ruchem ciała człowieka, na Texas A&M University-Kingsville. Po latach zdecydowała się na kontynuowanie nauki, tym razem w zupełnie innej dziedzinie.

Eva Longoria
Gina Rodriguez i Eva Longoria. Źródło: 123RF/Picsel

W 2013 r. zdobyła tytuł magistra z Chicano Studies, czyli studiów poświęconych społeczności latynoamerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Pracę „Sukces wynika z różnorodności: wartość karier Latynosów w nauce, technologii, inżynierii i matematyce”.obroniła na California State University w Northridge.