Długie godziny w bibliotece, gorączkowe sprawdzanie haseł w encyklopediach i słownikach to od dawna pieśń przeszłości. Współcześni uczniowie i studenci korzystają z dobrodziejstwa technologicznego. Czytniki ebooków są dużo popularniejsze od papierowych książek, uczniowie wolą wybrać elektroniczne wersje podręczników szkolnych. Prezentacja referatu także wygląda inaczej. To już nie poster na arkuszu brystolu tylko małe dzieła sztuki stworzone przy pomocy aplikacji na tablecie. Zadania domowe pisane na papierze kancelaryjnym? Zapomnijcie! Do pisania długich esejów przydają się teraz netbooki oraz laptopy. Te ostatnie to także centrum rozrywki: służą bowiem nie tylko do pracy, ale także do umilania wolnego czasu. Jaki laptop dla ucznia lub studenta wybrać? Podpowiadamy.

Najlepszy laptop dla ucznia

Decydując się na kupno laptopa dla dziecka musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę. Równie ważnym aspektem będzie wysoka rozdzielczość oraz dość duża przekątna (minimum to 15 cali). Zwróć także uwagę na rodzaj karty graficznej. Laptop może być bowiem wykorzystywany do gamingu czy oglądania filmów, seriali czy kreskówek. Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierasz, szeroki wybór znajdziesz na euro.com.pl.

Przy wyborze laptopa dla ucznia warto zwrócić uwagę na segment laptopów hybrydowych. Pozwalają one bowiem przekształcić podręczny komputer w tablet. To przydatna funkcja, jeżeli twoja pociecha zamierza czytać lektury w wersji elektronicznej. Jednym z takich urządzeń jest Microsoft Surface Go 2. Wyposażony w baterię działającą nawet 10 godzin pozwala nie tylko na czytanie w łóżku, ale także na odrabianie zadań w sprzyjającym otoczeniu.

Zależy ci na większym ekranie? Zwróć uwagę na Dell Inspiron 15 3583-7202. Ekranu Full HD o przekątnej 15,6 cala to nie jedyna zaleta tego modelu. Dodatkowo wyposażony jest w  matową powłokę, która niweluje odbicia światła. Dzięki temu korzystanie z laptopa w ciągu dnia znacznie mniej zmęczy wzrok twojego dziecka. To ważny aspekt zwłaszcza w dobie zdalnej nauki, która sprawia, że dzieci spędzają przed ekranem dużo więcej czasu niż zazwyczaj.

Jaki laptop dla studenta wybrać?

Studia to nie tylko czas najlepszych imprez i korzystania z życia. To także okres, w którym zdobywasz wiedzę i uczysz się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Laptop to narzędzie, które pozwoli uczestniczyć w zajęciach, tworzyć notatki i prezentacje. Jedną z największych zalet jest także możliwość pracy z każdego miejsca i o każdej porze.

Duże znaczenie dla mobilności ma waga komputera. Nikomu przecież nie uśmiecha się dodatkowy balast w plecaku czy torbie. Lenovo Legion Y540 waży nieco ponad 2 kilogramy, co znacznie ułatwia jego transport. Dodatkowo pamięć RAM o pojemności aż 8 GB. Dzięki temu student ma gwarancję szybkiej i płynnej pracy oraz bezproblemowego oglądania seriali czy gamingu w przerwach od uczenia się.

Niebagatelne znaczenie ma także pojemny dysk. W końcu studia to niekończąca się ilość notatek, lektur czy sylabusów. Dell Inspiron 3567 to model, który może pochwalić się dyskiem o pojemności 1000 GB. Z pewnością pomieści wszystko co potrzebne do zaliczenia sesji. Żywotność pracy baterii także ma znaczenie jeżeli chcesz pracować mobilnie. Dodatkowo ten model posiada procesor z generacji Kaby Lake, który znacząco zmniejsza zużycie baterii.